תוצאות נתיחת גופתו של סלמון טקה ז"ל - השוטר היורה מגיב: טקה היה שתוי ובגופו נמצאו סמים - אלה הממצאים שעלו מנתיחת גופתו של הצעיר ממוצא אתיופי שנורה ונהרג לפני כשלושה שבועות בידי קצין משטרה. הקצין החשוד בירי הגיב לראשונה לחשיפת החדשות: "בעזרת השם האמת והצדק יצא לאור".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

עו"ד יאיר נדשי שמייצג את השוטר היורה מסר בתגובה לחשיפה: "הממצאים שפורסמו היום בעניין רמת האלכוהול והסמים שנמצאו בדמו של המנוח תומכים בטענת ההגנה לפיה מרשי נאלץ לפעול מתוך הגנה עצמית נוכח מצב מסכן חיים אליו נקלע בעל כורחו עת הותקף על ידי המנוח ואחרים".

"עדות ישירה לאירועי אותו יום מסר מרשי בחקירותיו במח"ש וממצאי הנתיחה ואחוז האלכוהול בדמו של המנוח יחד עם הסמים תומכים בגרסתו", אמר עו"ד נדשי."אני תקווה כי הצטברות ממצאי החקירה כפי שפורסמו בתקשורת אכן יובילו לסגירת תיק החקירה כנגדו  ויאפשרו את חזרתו לעבודה בהקדם".

עורך דינו של השוטר היורה (צילום: חדשות)
עורך דינו של השוטר היורה | צילום: חדשות

עו"ד נדשי אמר כי משפחתו של טקה נפגעת מהכפשת שמו וכי הם מתנערים מהם: "המשפחה נפגעת ואנו יוצאים נגד הכפשת שמו של המנוח בתקשורת ומצרים על כל פגיעה הנגרמת למשפחתו בשל כך".

"מסכת השמצות והכפשת שמו של הקורבן"

על פי תוצאות הבדיקה, בגופו של טקה הייתה כמות גדולה של אלכוהול - פי 2 מהסף שמגדיר אדם שיכור. כמו כן, אובחנה בדמו כמות של סם מסוג חשיש. מומחה שעוסק בנושא אומר שהשילוב של שני הממצאים - האלכוהול והסם - עלול לגרום להיעדר שיקול דעת ולהתנהגות אלימה.

הממצאים החדשים מחזקים במידה מסוימת את גרסת קצין המשטרה שירה למוות בטקה ז"ל, אך עדיין אין בכוחם לקבוע אם הייתה הצדקה לירי.

פרקליטה של משפחת טקה, עו"ד ז'ק חן, מסר בתגובה לדברים: "מדובר בשערורייה נוספת במסכת ההשמצות והכפשת שמו של קורבן שנורה למוות על ידי שוטר. כאילו הכפשת שמו של הקורבן תכשיר את המעשה הנורא והנפשע. לאחר שהקצין הרג את סלומון ז״ל הכפשת שמו של סלומון שוב ושוב פשוט רוצחת את נפשה של הוריו ואחיו האבלים".