הרוצח צבי גור לקראת שחרור מוקדם?
הילד אורון ירדן והרוצח צבי גור | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות

הרצח שזעזע את המדינה: לפני 39 שנים נחטף הילד אורון ירדן משכונת מגוריו ועקבותיו נעלמו כשטייל עם כלבו ורכב על אופניו במרכז המסחרי בסביון. צבי גור, שהיה בן 33 ולבש מדי צה"ל, שכנע את אורון לעלות לרכבו וחטף אותו. גור פנה למשפחת ירדן ודרש כופר עבור החזרת בנם בגובה שני מיליון לירות. מדינה שלמה עקבה בדאגה אחרי הפרשה ואלפי מתנדבים השתתפו בחיפושים. לבסוף, לאחר שהרוצח הפקיד את הכסף בבנק, המשטרה לכדה אותו. בחקירתו הוא הודה בחטיפה והוביל את החוקרים למקום בו קבר את הגופה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בית המשפט הרשיע את גור בעבירת רצח, חטיפת קטין ממשמורת וסחיטה באיומים וגזר עליו מאסר עולם ועוד 34 שנות מאסר. לפני כשנתיים החליטה ועדת השחרורים לשחרר את גור שחרור מוקדם חרף התנגדות הפרקליטות. רק לאחר התערבות בית המשפט המחוזי בלוד, שקיבל את ערעור הפרקליטות, גור נותר בבית סוהר.

צבי גור
צבי גור | צילום: חדשות 2

כעת נחשף ב"ידיעות אחרונות" כי דיון נוסף בוועדת השחרורים יתקיים ברביעי הקרוב, ובו יוחלט אם לשחרר את הרוצח. עורכי הדין שמייצגים את המשפחה, דוד פורר ולימור לוי ממשרד גרוס GKH מתנגדים בתוקף: "אירוע החטיפה והרצח של הילד אורון ירדן נחקק בזיכרון כטראומה עמוקה ואחד ממקרי הרצח המזעזעים בישראל".

מאז הרצח, בני משפחת ירדן לא השתקמו. אביו של אורון, עמוס ירדן, נפטר בשנת 2008 משברון לב. האם פנינה סובלת מבעיות רפואיות וגם האחים רועי וליאור משלמים מחירים פיזיים ונפשיים קשים עד היום. "אם חלילה ישחררו את הרוצח של אח שלי, זה כאילו אורון נרצח פעמיים", אומר רועי ירדן, אחיו של אורון. עורכי הדין הוסיפו: "מן הראוי שבמקרה כזה, החריג באכזריותו, הרוצח לא יזכה לפרס של שחרור מוקדם. יש לשלוח מסר ברור וחד לציבור לפיו חיי ילדי ישראל אינם הפקר".