אלכוהול וסמים נמצאו בדמו. טקה ז"ל (צילום: תיעוד מבצעי מד"א, חדשות)
טקה ז"ל על רקע זירת הירי | צילום: תיעוד מבצעי מד"א, חדשות

פרקליטו של קצין המשטרה היורה, ששוחרר בתחילת השבוע ממעצר בית בתנאים מגבילים, קרא הבוקר (רביעי) להחזיר את מרשו לשירות לאלתר ועמד על כך שהשוטר נקלע למצב מסכן חיים שחייב אותו לפעל כפי שפעל, באירוע שהצית את מחאת יוצאי אתיופיה: "פוליטיקאים ונושאי משרות ציבוריות מיהרו לגזור את דינו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"‎אתמול נודע למרשי מפי סגן ראש אגף משמעת במשטרה על ההחלטה להוציאו לחופשה כפויה ל-30 ימים", אמר עו"ד יאיר נדשי, שתיאר כי הם לא הופתעו מההחלטה "נוכח האירועים שהתרחשו" סביב מותו של הצעיר. "עם זאת מרשי סבור כי יש להשיבו לעבודתו בהקדם האפשרי".

"קביעות בית המשפט תומכות ברצונו של מרשי, שכן נקבע כי לא נשקפת ממנו מסוכנות וכן כי לא קיים חשש לשיבוש מהלכי חקירה או משפט", אמר. "מעבר לכך, בית המשפט קיבל את עמדת ההגנה, לפיה אין להרחיקו מתחנות משטרה - למעט תחנת משטרת זבולון. על כן ביקש מרשי באמצעותי לקבל את הנימוקים העומדים בבסיס ההחלטה".

עו"ד יאיר נדשי (צילום: החדשות‎)
עו"ד יאיר נדשי | צילום: החדשות‎
מחאה על שחרור השוטר ממעצר בית (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
מחאה על שחרור השוטר ממעצר בית | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

עורך הדין ציין שהוא ומרשו "מברכים על הקמת הצוות המיוחד להבטחת הטיפול מצד ישראלים יוצאי אתיופיה" - אך במקביל טען, פעם נוספת, כי ההד הציבורי שקיבל המקרה גרם לגורמים שונים לנסות להשתמש במקרה לטובתם שלהם.

"האירוע בו היה מעורב מרשי אינו קשור למוצאו של המנוח וכי מרשי פעל כפי שפעל מתוך הגנה עצמית על חייו וחיי בני משפחתו", אמר. "מיום האירוע הטראגי הקפידו רבים 'לקפוץ' על גבו של מרשי כמוצאי שלל רב. אזרחים, פוליטיקאים ונושאי משרות ציבוריות מיהרו לגזור את דינו ולהפיצו ברבים".

התקרית שהציתה את מחאת בני העדה (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

"העובדה שחומר הראיות שנאסף על ידי מח"ש במטרה להגיע לחקר האמת טרם נחשף אינה משנה דבר לאותם גורמים - שכן האמת אינה מעניינם כלל. מדובר באנשים חסרי אחריות וחסרי יושרה הגורמים נזק קשה למרשי ולמשפחתו וכל זאת תוך ניסיון פסול להשפיע על מקבלי ההחלטות 'לסגור חשבון' עם מרשי. אך מרשי איתן בדעתו. מרשי איתן בדעתו כיווו שהוא - בניגוד למלהגים - יודע את האמת! מרשי יודע שהוא נקלע למצב מסכן חיים שחייב אותו לפעול כפי שפעל".