הוא כונה "נוכל הטינדר". אחרי שנתיים של מצוד חוצה יבשות, הוא נלכד בשבוע שעבר. קוראים לו שמעון חיות, סיימון לבייב או דוד שרון - תלוי באיזה יום תפסתם אותו. בן ה-29 מבני ברק חשוד שפיתה עשרות נשים עשירות מאירופה, הציג עצמו כאיש עסקים מצליח, חי על חשבונן במטוסים פרטיים וביאכטות והוציא מהן הרבה כסף. בריאיון בלעדי לאולפן שישי טען - מדובר ברק בסיפורי אהבה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

שמעון חיות נעצר בשבוע שעבר עם דרכון מזויף על שם דוד שרון, אחרי שכינה עצמו בפני רבות כסיימון לבייב. יש לחיות עוד הרבה שמות, הרבה זהויות. בריאיון לאולפן שישי ניסה להסביר: "מנסים לצייר אותי כמפלצת שלא קיימת. לא עקצתי אף אחד מאף בן אדם".

בנורבגיה, שם פורסמה סדרה של תחקירים על אודותיו, הוא כונה נוכל הטינדר. צעירות יפיפיות ועשירות סיפרו איך נפלו ברשתו של מי שחשבו שהוא מיליארדר צעיר והולל.
"זה הכול סיפורים, אנשים נהנו כמו כל בן אדם שהוא רווק", טען ממקום מעצרו ביוון. "יש לי את הזכות להכיר את מי שאני רוצה. לא לקחתי דבר מאף אחד".

לרשויות החוק בישראל הוא מוכר מזמן, כבר לפני למעלה מעשור כשהיה צעיר בן 19 ושימש שמרטף לילד בן 4. הוא גנב פנקס צ'קים מהוריו של הילד, זייף את חתימתם, נטש את הפעוט ורכש עם ההמחאות מכונית פורש וקורס טיס. "לא היה ולא נברא, הוציאו דברים מכלל פרופורציות", טען בריאיון.

חשד: מרמה בישראל בהיקף של 10 מיליון דולרים

הוא הואשם בגניבה ובזיוף ואז ברח מהארץ בזהות בדויה ועם דרכון מזויף. מאז, כך מעלה החקירה, הוא מסתובב בעולם ומשאיר אחריו שובל של קורבנות. "מילים לא עולות כסף, כל אחד יכול להגיד מה שהוא רוצה", אמר. "לא קיבלתי אגורה. הנשים האלה נהנו בחברתי, טסו על חשבוני ונהנו בעולם על חשבוני".

חיות אף האשים בריאיון את המתלוננות נגדו, שלטענתו חברו כדי להפילו. "אולי הן לא אהבו את הקשר איתי או את הדרך שבה אני מתנהג", אמר. "אולי משהו נשבר לו הלב בדרך או בתהליך".

רק בשנתיים האחרונות, הקיף מעשה המרמה שלו בישראל נאמד בהיקף של 10 מיליוני דולרים. לאחר מכן התחיל גם להציג את עצמו כקרוב למיליארד לב לבייב. "יש לי את הזכות לבחור איזה שם שאני רוצה. לא הצגתי את עצמי כבן של מישהו. אנשים משתמשים בדימיון", אמר בריאיון. "אני בן אדם נורמטיבי שעושה עסקים, לא אתן לאף אחד להרוס את חיי".

בשבועות הקרובים הוא יוסגר לישראל. לפי המשטרה, מדובר באחד הנוכלים הגדולים שפעלו בישראל מאז ומעולם. לטענתם, יש לו יכולת נדירה לקנות אמון של אנשים, שמתפתים לעשות אתו עסקים. ואז - הוא נעלם עם הכסף.