"הצלת חיים, אתה יקיר שפרעם": שלושת הצעירים הערבים שהותקפו לפני ארבעה ימים על ידי יהודים בקריית חיים נפגשו היום (ראשון) עם יאיר אלאלוף, היהודי שעצר את הקטטה והפריד בין התוקפים לבינם. בפגישה שהתקיימה באזור הקריות הודה הדוד של השלושה לאלאלוף, לחץ את ידו כמה פעמים וכינה אותו "יקיר שפרעם".  

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"לא משנה מה הדת, הגזע או המין, צריך להתייחס לבן אדם כבן אדם", אמר הדוד בפגישה. "אני רוצה להודות לך בשם אנשי שפרעם כולם על הנדיבות שלך. נקווה שיירבו אנשים כמוך בחברה הישראלית ונשים קץ לכל התופעות הבזויות האלה".

עוד אמר הדוד כי בכוונתו להזמין את אלאלוף לשפרעם, ולהגיע אליו הביתה כדי להביע את הערכתו כלפיו.

חשוד נעצר ושוחרר למעצר בית

הבוקר שוחרר למעצר בית בן יומיים הצעיר מנשר החשוד במעורבות באלימות. עורך הדין פארס אבריק, המייצג את החשוד מטעם הסנגוריה הציבורית, אמר בעקבות החלטת בית המשפט: "במקום לתפוס את החשודים האמיתיים, תופסת אנשים שאין להם קשר לאירוע הזה. המשטרה בלחץ בגלל הפרסומים בתקשורת. הלקוח שלי לא קשור לכלום. הוא נתן אליבי ומשפחתו אישרה את זה".

גם החשוד הראשון בן ה-23 שנעצר שוחרר אתמול למעצר בית. בתום הדיון בעניין החשוד הראשון שהתקיים אתמול אמר השופט: "לא שוכנעתי כי קיים יסוד סביר ברמה המצדיקה המשך מעצרו. אמנם קיימת ידיעה, אבל זו הצדיקה מעצר של 24 שעות במהלכן לא נאספו ראיות נוספות. לא ברור מדוע לא בוצעו כל פעולות החקירה בכל שעות היום ובפרט מסדר זיהוי ובדיקת טענת האליבי".

הדיווח על המקרה
החשד: הותקפו באלימות - בשל מוצאם | צילום: חדשות

שלושת המותקפים הגישו תלונה במשטרה בעקבות התקיפה, שלטענתם התרחשה על רקע לאומני. השלושה, רופא ושני אחים תושבי שפרעם, סיפרו כי חבורה של צעירים יהודים תקפה אותם באלימות בחוף הים לאחר שגילו כי הם ערבים – כך נחשף במגזין "אל-אוסבוע" של חברת החדשות.

המקרה אירע בלילה בין רביעי לחמישי, בעת שהשלושה שהו בחוף ים באזור חיפה. לדבריהם, ניגש אליהם צעיר ושאל אותם אם הם ערבים. השלושה השיבו בחיוב, והצעיר עזב את המקום – אולם כעבור זמן קצר שב עם חברים, כשהם חמושים באלות, סכינים ודוקרנים.

חבורת הצעירים היהודים החלה לתקוף את הצעירים הערבים, וגרמה להם לחבלות ראש וגוף. הצעירים פונו לבית החולים רמב"ם בחיפה לקבלת טיפול רפואי, שם גם הגישו את התלונה על האירוע.

התוקפים היכו באלות, סכינים ודוקרנים
התוקפים היכו באלות, סכינים ודוקרנים | צילום: חדשות

"מדובר במקרה מזעזע, הותקפנו קשות רק בגלל שאנחנו ערבים", סיפר אחד הצעירים המותקפים ל"החדשות" Online. "לא הפרענו לאף אחד, בסך הכל ישבנו בים. לא נשתוק על המעשה, ונקווה שהמשטרה תשים את ידה על התוקפים".

עו"ד ליאור בר זוהר שמייצג את החשוד מטעם הסנגוריה הציבורית מסר:"אין ראיות נגד החשוד הצעיר הזה לא קשור לאירוע התקיפה".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/