בית המשפט שחרר למעצר בית את החשוד בן ה-23 בתקיפת שלושת הצעירים הערבים שלשום בחוף הים בקריית חיים. מוקדם יותר היום (שבת) המשטרה עצרה חשוד נוסף, בן 29, בחשד למעורבות בתקיפה. החשוד צפוי להגיע מחר לבית משפט השלום בקריות לדיון בהארכת מעצרו. במשטרה מסרו שהחקירה נמשכת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

לפנות בוקר נעצר תושב קריית חיים בן 23 בחשד שהיה מעורב בתקיפה האלימה לפי החשד, כשהצעירים ישבו בחוף, ניגש אליהם החשוד וחבריו ולאחר חילופי דברים קצרים הוא חזר למקום עם חבריו וביחד הם תקפו את הצעירים באלימות.

בתום הדיון בעניין החשוד אמר השופט: "לא שוכנעתי כי קיים יסוד סביר ברמה המצדיקה המשך מעצרו. אמנם קיימת ידיעה, אבל זו הצדיקה מעצר של 24 שעות במהלכן לא נאספו ראיות נוספות. לא ברור מדוע לא בוצעו כל פעולות החקירה בכל שעות היום ובפרט מסדר זיהוי ובדיקת טענת האליבי".

הדיווח על המקרה
החשד: הותקפו באלימות - בשל מוצאם | צילום: חדשות

שלשום הגישו השלושה תלונה במשטרה בעקבות תקיפה, לטענתם על רקע לאומני. השלושה, רופא ושני אחים תושבי שפרעם, מספרים כי חבורה של צעירים יהודים התקיפה אותם באלימות בחוף הים לאחר שגילו כי הם ערבים – כך נחשף במגזין "אל-אוסבוע" של חברת החדשות.

המקרה אירע בלילה בין רביעי לחמישי, בעת שהשלושה שהו בחוף ים באזור חיפה. לדבריהם, ניגש אליהם צעיר ושאל אותם אם הם ערבים. השלושה השיבו בחיוב, והצעיר עזב את המקום – אולם כעבור זמן קצר שב עם חברים, כשהם חמושים באלות, סכינים ודוקרנים.

חבורת הצעירים היהודים החלה לתקוף את הצעירים הערבים, וגרמה להם לחבלות ראש וגוף. הצעירים פונו לבית החולים רמב"ם בחיפה לקבלת טיפול רפואי, שם גם הגישו את התלונה על האירוע.

התוקפים היכו באלות, סכינים ודוקרנים
התוקפים היכו באלות, סכינים ודוקרנים | צילום: חדשות

"מדובר במקרה מזעזע, הותקפנו קשות רק בגלל שאנחנו ערבים", סיפר אחד הצעירים המותקפים ל"החדשות" Online. "לא הפרענו לאף אחד, בסך הכל ישבנו בים. לא נשתוק על המעשה, ונקווה שהמשטרה תשים את ידה על התוקפים".

עו"ד ליאור בר זוהר שמייצג את החשוד מטעם הסנגוריה הציבורית מסר:"אין ראיות נגד החשוד הצעיר הזה לא קשור לאירוע התקיפה".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/