הפרסום להונאה לכאורה (צילום: צילום מסך, חדשות)
הפרסום להונאה לכאורה | צילום: צילום מסך, חדשות

עוקץ הטיסות לאומן: שני בעלי חברת נסיעות נעצרו בחשד להונאת ענק, לאחר שמכרו ליותר מ-2,000 לקוחות כרטיסי טיסה לאוקראינה לראש השנה בסכום כולל של יותר ממיליון דולר במאות דולרים, ואז ביטלו את הכרטיסים - יום לפני מועד הטיסה המתוכננת. השניים, צעירים בני 29 מביתר עילית ובית שמש, הם בעלי חברת הנסיעות "אירופנים" שדרכה מכרו, על פי החשד, את הכרטיסים המזויפים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

החקירה נפתחה לאחר ששני אזרחים הגישו תלונה נגד החברה, וסיפרו כי רכשו כרטיסים לאומן בכ-635 דולרים לכרטיס, אך יום לפני הנסיעה קיבלו הודעה כי החברה אינה יכולה למלא את חלקה בעסקה. עם התקדמות החקירה הבינו במשטרה את היקף ההונאה, שממנה נפגעו בעיקר אזרחים מהמגזר הדתי והחרדי, ועצרו את שני החשודים.

המשטרה עצרה אדם נוסף, תושב גבעתיים בן 29, שנתפס בנתב"ג בעת שניסה ככל הנראה להימלט מהארץ. הוא טען שהוא מעוניין לממן חלק מעלות כרטיסי הטיסה כך שבעלי "אירופנים" יעבירו לו את כספי המכירה, והוא יעביר את הסכום בתוספת סכום הסבסוד לנציג חברת התעופה בחו"ל. 

מתפללים באומן (צילום: רויטרס, חדשות)
חסידים באומן (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

מהחקירה עלה כי שני החשודים הראשונים חתמו על חוזה מול נציג חברת תעופה בחו"ל והזמינו ממנו יותר מ-2,000 כרטיסי טיסה בשווי יותר מ-1.3 מיליון דולרים – אולם על פי החשד, הכסף מעולם לא הועבר אליו אלא השלושה השתמשו בו לטובתם האישית ולמטרות הלבנת הון.

מעצרם של שני בעלי "אירופנים" הוארך עד ליום חמישי. החשוד השלישי יובא היום בפני שופט. במשטרה קוראים למי שרכשו כרטיסי טיסה מהחברה או נפגע מדפוס פעולה דומה להגיע בהקדם לתחנת המשטרה כדי להגיש תלונה.