להב 433, ארכיון
אשת עסקים בכירה חשודה בפרשת שוחד | צילום: יוסי זליגר, פלאש 90, חדשות

חשד לשוחד בתחום הנדל"ן: אחת מנשות העסקים הבכירות ביותר בישראל נחקרת הבוקר (ראשון) באזהרה במשרדי להב 433 של המשטרה, בחשד למעורבות בפרשת שוחד שאליה קשורה חברת הנדל"ן "שיכון ובינוי". חשודה נוספת המכהנת כמנהלת בפועל של העסקים של אותה בכירה נחקרת גם היא בחשד למעורבות בפרשת מתן שוחד לעובד ציבור זר ולעבירות דיווח לפי חוק ניירות ערך.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

היום פורסם כי חברת "שיכון ובינוי", העוסקת בבנייה בארץ וברחבי העולם ושאליה היו קשורות השתיים, מעורבת בפרשה בינלאומית שבמסגרתה הועברו לכאורה תשלומי שוחד לנציגי ממשל זרים, יחד עם ביצוע עבירות נוספות.

מחקירת המשטרה עולה החשד כי השתיים ידעו על העברת כספי שוחד ששולם ליזמים בעולם הנדל"ן בקניה. ככל הנראה נועדו התשלומים לרישוי מיזמי בנייה בהיקף של מאות מיליוני דולרים בקניה ובמדינות נוספות ברחבי העולם. במשטרה אומרים כי במסגרת הבירור נחקרו באזהרה במשרדי היחידה הארצית למלחמה בשחיתות ובפשע המאורגן בישראל, להב 433, שני גורמים בכירים לשעבר בחברה.

"החקירה מתנהלת במשטרת ישראל בשיתוף עם רשות ניירות ערך, גורמי אכיפה בינלאומיים ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה", נמסר מהמשטרה. "מעבר לאמור ומטבע הדברים לא נוכל להרחיב בפרטים נוספים מחקירות מתנהלות".

שיכון ובינוי
מעורבים בשוחד? שיכון ובינוי | צילום: חדשות


בחודש פברואר האחרון עצרה המשטרה לחקירה באזהרה שישה חשודים במסגרת הפרשה, שבמרכזה חשד למתן שוחד, קבלת דבר במרמה ועבירה על חוק איסור הלבנת הון. כבר אז עלה החשד כי חברת הבנייה "שיכון ובינוי" העבירה תשלומי שוחד לנציגי ממשל זרים במטרה לאפשר ביצוע מיזמים שונים באפריקה - בהיקף של מיליונים.

לאחר חודשים מספר שבהם התקיימה פעילות סמויה של המשטרה בתיק, הפכה החקירה לגלויה, בשיתוף עם גורמי אכיפה בינלאומיים ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה. כמו כן המשטרה החרימה רכוש השייך לחברה שבכיריה נעצרו בחשד לעבירות הלבנת הון.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/