במהלך ההפגנות הסוערות של בני המגזר הערבי בחיפה לפני כחודשיים, שמחו על ההרג בעזה, נעצרו 21 חשודים - והמשטרה טענה כי הופעלה אלימות כלפי השוטרים. היום (חמישי) נודע לחדשות Online שהפרקליטות החליטה לא לטפל בתיקים נגד החשודים ולא להעמיד לדין את המפגינים בגין תקיפת שוטרים: לדברי גורמים המעורבים בחקירה, "מדובר בעבירות פחותות מאלו שהצהירו השוטרים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

לאחר בדיקת הפרקליטות הוחלט שלא לטפל בתיקים נגד המשתתפים במחאה בחיפה. דובר המחוז מסר כי "התיק אכן הועבר לפרקליטות אבל הוחזר למשטרה". המשמעות: הטענות לאלימות נגד שוטרים לא יובילו לכתבי אישום נגד המפגינים בגין תקיפה.

סעיף התקיפה יומר לסעיף של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו - ומחלקת התביעות עשויה אף להימנע מהגשת כתבי אישום נגד המפגינים. ההחלטה בנושא צפויה להתקבל בקרוב.

למרות העימותים - המפגינים לא יואשמו? (צילום: חדשות)
למרות העימותים - המפגינים לא יואשמו? | צילום: חדשות

"עם סיום החקירה, הועברו תיקי החקירה וחומר הראיות לעיון והחלטת התביעה המשטרתית באם להגיש כתבי אישום ובגין אילו עבירות", מסר דובר מחוז חוף, יגאל הבשור. "בימים אלו תיקי החקירה נמצאים בעיון והחלטת התביעה, ולאחר בחינת חומר הראיות וממצאי החקירה על ידה, יוחלט אם להגיש כתבי אישום נגד החשודים או חלק מהם".

ג'פער פרח (צילום: חדשות)
ג'עפר פרח בכניסתו לבית המשפט | צילום: חדשות

באחת מההפגנות שהתקיימו בחיפה השתתף ראש מרכז מוסאווה, ג'עפר פרח, שטען כי הותקף לאחר מעצרו ורגלו נשברה במעצר. בימים אלו מתגבשת החלטה במחלקת לחקירת שוטרים אם להגיש כתב אישום נגד השוטר המעורב.