גרסת אריסון במשטרה
נחקרה במשך 9 שעות. אריסון, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

אשת העסקים הבכירה שנחקרה היום (ראשון) בחשד למעורבות בפרשת שוחד היא שרי אריסון - כך הותר הערב לפרסום. אריסון, בעליה לשעבר של חברת "שיכון ובינוי", שוחררה לביתה לאחר כ-9 שעות חקירה בתנאים מגבלים, ובין היתר נאסר עליה לצאת מהארץ. החשודה נוספת שנחקרה היא אפרת פלד, המכהנת כמנהלת בפועל של העסקים של אריסון. שתיהן חשודות במעורבות בפרשת מתן השוחד לעובד ציבור במדינה זרה ובעבירות דיווח לפי חוק ניירות ערך.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אריסון נחקרה במשרדי היחידה הארצית למלחמה בשחיתות ובפשע המאורגן בישראל ביחידת להב 433. רק לפני שבוע היא מכרה את אחזוקתיה ב"שיכון ובינוי" לאיש העסקים האמריקאי נתי סיידוף, בין היתר בגלל ההגבלות של חוק הריכוזיות, אבל העננה שמעל החברה וודאי תרמה להחלטה. מוקדם יותר היום פורסם כי החברה הישראלית מעורבת בפרשה בינלאומית, שבמסגרתה הועברו לכאורה תשלומי שוחד לנציגי ממשל זרים, יחד עם ביצוע עבירות נוספות.

להב 433, ארכיון
משרדי יח' להב 433 בלוד | צילום: יוסי זליגר, פלאש 90, חדשות

בקבוצת אריסון הגיבו לחקירה היום ומסרו בתגובה כי "שרי אריסון ואפרת פלד זומנו מבעוד מועד למשרדי להב 433. הן שיתפו פעולה באופן מלא וסמוכות ובטוחות כי לא דבק כל רבב בהתנהלותן - וכי זו גם תהא מסקנת גורמי האכיפה. לקבוצת אריסון אפס סובלנות לכל התנהלות בלתי תקינה. הקבוצה פעלה, פועלת ותפעל להטמעת סטנדרטים ערכיים גבוהים בכל עשייתה ותחומי השקעותיה בישראל ובעולם - ותמשיך בעשייה עם ערך מוסף לטובת הכלכלה, החברה והסביבה".‎

בחודש פברואר האחרון עצרה המשטרה לחקירה באזהרה שישה חשודים במסגרת הפרשה, שבמרכזה חשד למתן שוחד, קבלת דבר במרמה ועבירה על חוק איסור הלבנת הון. כבר אז עלה החשד כי חברת הבנייה "שיכון ובינוי" העבירה תשלומי שוחד לנציגי ממשל זרים במטרה לאפשר ביצוע מיזמים שונים באפריקה - בהיקף של מיליונים.

שיכון ובינוי
שיכון ובינוי | צילום: חדשות

לאחר חודשים מספר שבהם התקיימה פעילות סמויה של המשטרה בתיק, הפכה החקירה לגלויה, בשיתוף עם גורמי אכיפה בינלאומיים ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה. כמו כן המשטרה החרימה רכוש השייך לחברה שבכיריה נעצרו בחשד לעבירות הלבנת הון.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/