שוב אלימות קשה נגד צוותי רפואה: גבר פרץ הערב (שני) לבית החולים בבאר יעקב, דקר אחות ופצע אותה באורח בינוני עד קשה. מאבטחים של בית החולים נאבקו בו, הצליחו לעצור אותו וללכוד אותו ומייד הזעיקו את כוחות המשטרה שהגיעה למקום. החשוד הוא נתין זר מאריתראה בשנות ה-30 לחייו, והוא נלקח לחקירה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כוחות ההצלה שהגיעו למקום פינו את האחות במצב בינוני עד קשה לקבלת טיפול בבית החולים. מאבטחי בית החולים נאבקו בתוקף ולכדו אותו. כוחות גדולים של משטרה הגיעו לאחר מכן לזירה, וכעת נבדק האם הייתה בין הדוקר לאחות היכרות מוקדמת.

במשרד הבריאות גינו בחריפות את מקרה האלימות החמור והורו על תגבור הביטחון במחלקה. סגן שר הבריאות יעקב ליצמן אמר כי "אנו מחויבים לשלומם וביטחונם של הצוותים המטפלים. נעבוד עם המשטרה והמשרד לביטחון פנים על מנת להבטיח שמקרים כגון אלה לא יישנו". מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב הוסיף: "יש לפעול בכל האמצעים, הן של המערכת והן של מערכות האכיפה, בשילוב כוחות, על מנת להבטיח את שלום הצוותים".

בחודש מרס בשנה שעברה עובדת בקופת חולים כללית בחולון, טובה קררו ז"ל, מצאה את מותה לאחר שמטופל שפך חומר דליק והצית חדר במקום. צוות מד"א שהוזעק למקום נאלץ לקבוע את מותה. בנוסף להרוגה טופלו ופונו שלושה נפגעי חרדה. החשוד, תושב העיר בן 78, נמלט מהמקום ונעצר בתום מצוד.

החשוד בהצתה הוא אשר פרג', בן 78. כחודש לאחר המעשה הוגש נגדו כתב אישום בגין רצח האחות. בתיעוד האירוע כפי שנקלט במצלמות האבטחה נראה פרג' כשהוא נכנס אל חדר הבדיקות ויוצא ממנו כעבור שבע דקות, לאחר שהבעיר את המקום.