בתיעוד חדש שהתפרסם אתמול (ראשון) נראים הרגעים האחרונים של אופירה חיים ז"ל מתל מונד, שעה לפני שדוד חיים, הגרוש שלה ואב שלוש מבנותיה, רצח אותה בחניקה. היא קנתה מאפים עבור מפגש מתוכנן עם חברותיה בראש העין. כעבור שעה, עקבותיה נעלמו והבת האמצעית שלה הגישה תלונה במשטרה על היעדרותה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מצוידים בתיעוד הזה, חיפשו מאות שוטרים ומתנדבים את אופירה חיים במשך שלושה שבועות. בתה הקטנה, עדיה, שהייתה בהודו חזרה לארץ מיד עם היעלמותה של האם, והובילה את מסע החיפושים יחד עם מור אחותה הגדולה.

לאחר חיפושים נרחבים, התגלתה לבסוף גופתה של אופירה חיים, מתחת לאפם של החוקרים, קבורה בבור בחצר ביתה בין עצי המנגו והלימון ששתלה לפני 30 שנה.

"ראיתי אותו גורר את הגופה לצד" | צילום: החדשות

לאחר שנמצאה גופתה, מיד עוכבו לחקירה כל בני משפחתה. כל אחד נחקר בחדר נפרד. לצוות החקירה המיוחד של מרחב השרון לא לקח הרבה זמן עד ששברו את החשוד העיקרי ברצח - הגרוש דוד חיים. כבר באותו יום הוא הודה במעשה ואף שיחזר את הרצח.

דוד חיים בחקירתו: "אם הייתי מרגיש דופק, הייתי מחזיר אותה לחיים"

תחילה החשוד ברצח עוד ניסה להתל בחוקרים ואמר להם שאולי פורצים רצחו אותה, אחר כך האשים - "אתם מנסים לתפור לי תיק, אני לא עשיתי כלום". החוקרים לא ויתרו, הם היו מצוידים בראיות חזקות. הם חשפו בפניו את החומרים, ולבסוף הוא נשבר והחל לספר לחוקרים את הכול.

" הפתעתי אותה. באתי לה מאחורה, ואז התנפלתי עליה. חנקתי אותה עם חבל. לא בידיים. חבל דק, ניילון שחור כזה. בדקתי לה דופק. ראיתי שאין, והכנסתי אותה לבור בעדינות. הבור היה מוכן ליום לפני, כי חשבתי על זה לפני", הודה בחקירתו. "זה לא היה מתוכנן מראש. אני לא חשבתי להרוג אותה. זה לא היה מתוכנן מראש. אני לא יודע למה החלטתי באותו יום לעשות את זה. האמת רציתי רק להכאיב לה, אבל לא ברמה כזאת שאני אאבד אותה".

הבור שבו נמצאה גופתה
הבור שבו נמצאה גופתה | צילום: החדשות

בשלב הזה של החקירה דוד מרגיש הקלה, מוכן להוביל את החוקרים אל זירת הרצח ולשחזר בפניהם את מה שאירע. הוא אף משרטט סקיצה עבור החוקרים - סקיצה של זירת הרצח. איפה בדיוק הוא חנק למוות את אופירה ואיפה קבר אותה. הוא מספר להם שהזמין פועל אריתראי שיחפור לו את הבור בעבור 200 שקלים.

לאורך החקירה, במשטרה חשדו שדוד חיים לא פעל לבד - ומישהו מהמשפחה עזר לו. בתה של אופירה חיים נחקרה גם היא במשך שעות, וגם המטפלת שעבדה בבית.

"שמעתי צעקות. שמעתי את אופירה צועקת "דוד דוד". היה לה קול חלש", סיפרה המטפלת בחקירה. "ראיתי דרך החלון הקטן שאופירה שוכבת עם ידיים לצדדים ולא זזה. הוא (דוד) תפס בידיים של אופירה וגרר אותה על האדמה. אחר כך דוד ישב ליד הראש שלה, סגר את הפה שלה, וביד השנייה שלו הוא החזיק את הצוואר שלה. דוד לקח חבל מניילון, חנק אותה ואז גרר אותה".

עו
עו"ד גיא מימון ועו"ד שי לוי | צילום: חדשות
עו
עו"ד צחי מצרי | צילום: יחצ, חדשות

אמנם דוד הודה ושיחזר את הרצח, אבל אחר כך, בעצת עורכי דינו ניסה לשנות את גרסתו. כשהגיעה העדות הדרמטית של המטפלת צוות החקירה במרחב השרון הבין שהתיק סגור. דוד עוד ניסה להסביר את המניע - אמר שאופירה התעללה בו שנים רבות, השפילה אותו בפני כל בני המשפחה. הוא גם טען שהיא לקחה ממנו במרמה את הבית שלו, וניסתה לסכסך בינו לבין בנותיו. הוא הדגיש שוב ושוב שלא הייתה לו שום כוונה לרצוח אותה. אבל כל ההסברים האלה לא שכנעו את הפרקליטות שהגישה נגדו כתב אישום חמור בגין רצח של אופירה חיים שיבוש הליכי משפט ומסירת ידיעות כוזבות.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/