ראש ממשלה בחקירות: במשך כארבע שעות נחקר היום (שלישי) בנימין נתניהו במעון הרשמי בירושלים ע"י חוקרי להב 433 במשטרה. החקירה הזו, שאמורה הייתה להתמקד בתיק 4000 (פרשת בזק-וואלה!), תוכננה להיערך כבר בשבוע שעבר, אך בשל בעיה כלשהי היא נדחתה לשבוע הנוכחי. נתניהו צפוי להיחקר לפחות עוד פעם אחת בחקירת השלמה בתיקי 1000 (פרשת המתנות) ו-2000 (פרשת נתניהו-מוזס). חקירתו של שאול אלוביץ', לשעבר בעל השליטה בבזק ובאתר וואלה, נמשכת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בהודעה משותפת שפרסמו המשטרה והרשות לניירות ערך נכתב: "הרינו לאשר כי ראש הממשלה נחקר היום במשך מספר שעות במעונו בירושלים וזאת במסגרת חקירה המנוהלת בלהב 433 וברשות ניירות ערך. החקירה מתנהלת בליווי של פרקליט המדינה ובאישור היועץ המשפטי לממשלה. מעבר לאמור ומטבע הדברים לא נוכל להרחיב בפרטים נוספים מחקירות מתנהלות".

מדובר בחקירה העשירית של נתניהו, ובה לראשונה הוא יעומת עם הראיות הדרמטיות שסיפק עד המדינה ניר חפץ. החקירה תתמקד במידע ובקלטות שהעביר עד המדינה ניר חפץ, שמחזקות לכאורה את החשדות לפיהן כי הסיקור המוטה והאוהד לטובת נתניהו באתר "וואלה!" היה בתמורה להטבות שקיבלה חברת בזק מראש הממשלה בעת שמקורבו, שאול אלוביץ', היה בעליו. 

נתניהו עומת עם עדות חפץ (צילום: מרים אלסטר / פלאש 90, חדשות)
נתניהו וחפץ, ארכיון | צילום: מרים אלסטר / פלאש 90, חדשות

בחקירה הקודמת של ראש הממשלה, הוא נערך להישאל על תיק 2000 ועל תיק 4000, אלא שבסופו של דבר נגבתה ממנו עדות פתוחה בלבד בתיק 3000 (פרשת הצוללות וכלי השיט). בדרישה של המשטרה להעיד, הייתה חותמת מבחינתו של נתניהו לכך שהוא אינו חשוד בתיק 3000, אך החקירה העשירית של ראש הממשלה תהיה אחרת בתכלית: הוא צפוי להיחקר בשלושת התיקים שבהם הוא חשוד - תיקים 1000, 2000 ו-4000.

חקירת שלושת התיקים הללו הביאה לחתימה על הסכם עד מדינה עם שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, עם ארי הרו, ראש הסגל לשעבר ועם ניר חפץ, מי שהיה אחד האנשים המקורבים ביותר למשפחת נתניהו. בחקירה הבאה המשטרה צפויה לעמת את ראש הממשלה לראשונה עם הטענות שהשמיעו השניים.