הכדורגלן יצחק אספה, הנהג החשוד שהיה מעורב בתאונת הפגע וברח בה נפצעו שני בני 16, נותר, נכון להבוקר (חמישי) ללא ייצוג משפטי. אתמול, עורך הדין שייצג אותו מאז שנעצר התפטר בשל חילוקי דעות על קו ההגנה בינו לבין מועדון ספורט אשדוד בו משחק אספה. במועדון הוחלט למנות לאספה עורך דין חדש, אך הכדורגלן מצדו מסרב לשתף פעולה. ממועדון ספורט אשדוד נמסר: "לא שומעים מהשחקן את מה שרוצים לשמוע".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

חילוקי דעות שהתגלו בין מועדון הכדורגל המלווה את אספה לבין עורך דינו אלון שליכטר הביאו אתמול להתפטרות פרקליטו. המועדון לא היה מרוצה מהדרך שבה עורך הדין שליכטר ניהל את התיק: בין היתר, הוא ייעץ לאספה לשמור על זכות השתיקה. אנשי מועדון ספורט אשדוד טענו שהתיק "גדול על אלון".

מיד לאחר התפטרותו, הוחלט למנות לכדורגלן החשוד את עורך הדין כפיר דור - מומחה לדיני תעבורה ואחד מהפרקליטים הבכירים בתחום. בין היתר, עו"ד דור ניהל לאחרונה מאבק ארוך מול המשטרה בכל מה שקשור למצלמות מהירות.

הבוקר ואתמול, עורך הדין כפיר דור שוחח ארוכות עם אספה. הכדורגלן, מצדו, מסרב לשתף פעולה וטוען כי הוא מעוניין לדבר רק עם עורך דינו הקודם, אלון שליכטר. בעקבות התעקשותו של אספה, הודיע הבוקר (חמישי) עורך הדין דור שהוא לא יוכל לקחת את התיק. ההחלטה מותירה את אספה, נכון לעכשיו, ללא ייצוג עורך דין.

עו"ד כפיר דור (צילום: יח"צ, חדשות)
עו"ד כפיר דור | צילום: יח"צ, חדשות

הדובר של מ.ס אשדוד, אוהד צוויק, דיבר היום במסיבת עיתונאים ואמר: "ההפתעה הייתה גדולה כששמענו את השם שלו. לא הצלחנו לדבר איתו עד עכשיו. רק עורך הדין שלו מדבר איתו וכל עוד הוא שומר על זכות השתיקה אין לנו גם דרך לדעת מה הגרסה שלו. אנחנו כמועדון וגם המשפחה היינו רוצים לשמוע מיצחק היום מילים אחרות, ולכן המלצנו לו גם להחליף עו"ד".

מאמן הקבוצה בובי מילבסקי: "אנחנו מאוד כואבים את המצב. הייתי מאוד מופתע שזה יצחק כי הוא בחור מאוד נחמד ומקצוען. שמחתי בשבילו שקיבל לאחרונה זימון לנבחרת הצעירה של ישראל. אבל לפעמים כמה דקות יכולות לשנות לך את החיים וזה עצוב. האווירה פה קשה".

עו"ד אלון שליכטר (צילום: יח"צ, חדשות)
עו"ד אלון שליכטר | צילום: יח"צ, חדשות

אחרי שמעצרו הוארך אתמול בחמישה ימים, פרטים חדשים שפורסמו במהדורה המרכזית מגלים כי הכדורגלן הצעיר וחבריו רכשו בערב תאונת הפגע וברח, בה נפצעו שני נערים בני 16, כמות נכבדת של אלכוהול. ממידע שהגיע למשטרה, שמונת הצעירים רכשו שלושה בקבוקי וודקה, והמועדון בו בילו אף העניק להם אלכוהול נוסף במתנה. עם זאת, טרם ברור אם אספה עצמו שתה מהאלכוהול המדובר, שכן אין צילומי אבטחה של הבילוי.

בדמו של אספה אמנם נמצאה כמות אלכוהול גבוהה פי חמישה מהמותר - 250 מיקרוגרם - אולם ללא תיעוד מהבילוי במועדון יכול אספה לטעון כי שתה את האלכוהול לאחר התאונה. משכך, פועלים כעת במשטרה לגבות עדויות מחבריו של הכדורגלן במטרה להבין מי אכן שתה מהאלכוהול הרב באותו ערב.