התפתחות בחקירת החשד להתעללות בפעוטון נוסף בפתח תקווה: אמש פורסמו לראשונה במהדורה המרכזית טענות של הורים מפתח תקווה לאלימות כלפי ילדיהם בגן, שחלק מהפעוטות בו היו קודם לכן באותו פעוטון בו מתה יסמין וינטה ז"ל. הבוקר (שלישי) הודיעה המשטרה כי הגננת, בת 49 מהשומרון, עוכבה אמש לחקירה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אתמול התקבלה במשטרה תלונה על חשד לאלימות בגן ילדים בפתח תקווה", נמסר מהמשטרה. "בסיום החקירה הגננת שוחררה בתנאים מגבילים ובהם מעצר בית. החקירה נמשכת".

עו״ד חני קלוקשטד סדן, שמייצגת את ההורים שהגישו את התלונה נגד הגן בפתח תקווה, מסרה: "מרשיי סומכים על משטרת ישראל ועוקבים אחר התפתחות החקירה. אסור לשתוק במקרים כאלה ויש למגר את התופעה האכזרית הזאת של התעללות בחסרי ישע".

אחת האימהות בפעוטון בעיר החלה לחשוד בעקבות התנהגות אגרסיבית של הבת שלה. כשצפתה בתיעוד מתוך הגן הזדעזעה לגלות את ההתנהלות של הגננת כלפי ביתה. לאחר שהאם ביקשה לראות את הצילומים מהגן, יחד עם הגננת הן צפו בתיעוד מאותו היום שם ראתה לכאורה את הגננת תוקפת את בתה. "היא תופסת את הבת שלי, מעיפה אותה, נותנת לה דחיפה ונותנת לה מכה על הפה", סיפרה האם.

"אני מסתכלת על הגננת ואומרת לה: 'את נתת כרגע מכה לילדה?' אז היא אומרת לי: 'זה פליק נורא קטן'". בהמשך סיפרה האם על התעללות לכאורה שהעבירה הגננת את ביתה. "היא לוקחת את הילדה שלי, והיא קושרת אותה לכיסא אוכל נוקשה מפלסטיק", שחזרה. "כל זה למשך שעה וחצי הילדה יושבת בלי שתיה, הילדים מסתובבים לידה".

יסמין וינטה ז
יסמין וינטה ז"ל | צילום: החדשות

לפני כחודש המשטרה פרסמה את ממצאי חקירת מותה של התינוקת יסמין וינטה ז"ל בפעוטון בפתח תקווה. לפי האישום, הסייעת בפעוטון הטיחה את התינוקת על מזרן, נשכבה מעליה וצפתה בטלפון הסלולרי עד שהיא מתה.

כתב האישום הקשה מגולל את מעשיה כפי שתועדו במצלמות במקום: הסייעת עבדה בגן "מאשה והדב" בפתח תקווה בין השנים 2018-2016, ובמהלך עבודתה טיפלה בקבוצת תינוקות בני 3 חודשים עד שנה וחצי.

הסייעת בדיון בבית המשפט
הנאשמת בגרימת מותה של וינטה ז"ל | צילום: החדשות

בהזדמנויות רבות התעללה הנאשמת בתינוקות כדבר שבשגרה, כך נטען, בכך שאחזה בהם בכוח בזרוע, טלטלה אותם באוויר, בעטה בהם, הטיחה אותם בחוזקה אל הרצפה וגררה אותם בכוח. כמו כן הניחה הנאשמת שמיכות על ראשם וגופם של התינוקות בגן תוך שהיא מקשה עליהם לזוז ולנשום.