עוקץ, שלומי יפרח (צילום: חדשות 2)
שלומי יפרח | צילום: חדשות 2

שלומי יפרח, גבר בשנות ה-40 לחייו מנתיבות, נחקר בחשד להונאת אישה לאחר שהגישה נגדו תלונה במשטרה. החשדות נגדו נחקרים למרות שריצה עונש מאסר בגין עבירות דומות ואף נחקר בעבר לאחר שחרורו מהכלא על תלונות דומות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בעדותה במשטרה סיפרה ד' מאזור הדרום על מה שאירע מהפעם הראשונה שבו פגשה את יפרח ועד להגשת התלונה נגדו. אחרי מספר פעמים שהיא שוחחה בטלפון עם יפרח שאותו הכירה באינטרנט היא החליטה שהגיע הזמן לקדם את היחסים ולהיפגש לשתות ולאכול באחד הברים באזור מגוריה. אלא שדקות ספורות מתחילת הדייט הספיקו עד שד' התחילה לחשוד שייתכן שמי שיושב מולה הוא לא האדם שהציג את עצמו בשיחות המוקדמות.

"הוא לא הפסיק לשאול שאלות על חייה הפרטיים, שאלות שמהן נראה היה שעשה תחקיר מוקדם עלי", סיפרה ד'. "הוא ידע פרטים שלא סיפרתי לו בשיחותינו הקודמות". בהמשך הבינה שהוא גם סיפר לה שקרים לכאורה. הוא אמר לה שהוא מתל אביב, אבל אופן הדיבור שלו על אזור הדרום העלה בנ' את החשד שהוא מכיר את האזור טוב מדי מכדי להיות זר. גם הסיפורים שלו על העסקים הרבים והכסף שלו ושל משפחתו עמדו בסתירה לאופן שבו התנהג ולמראה שלו, היא סיפרה.

ד' לא הסתפקה בתחושות שהתרוצצו בקרבה וכבר למחרת התקשרה למקום העבודה שהציג לכאורה ואימתה את חששותיה שאכן הבחור שנפגשה אתו בלילה שיקר לכאורה והוא אינו עובד במקום. "הבנתי שנפלתי על רמאי", סיפרה והוסיפה כי במשך מספר פעמים הוא ניסה להשיג ממנה את מספר כרטיס האשראי שלה.

"הוא ביקש ממני לקנות לו חולצות באיזו חנות בעיר מגוריה, והמציא כל מיני תירוצים לסיבה שהארנק עם האשראי לא עליו". דרישותיו של הבחור וסיפוריו נשמעו לד' מופרכים ולאחר מספר ניסיונות שלו לדלות ממנה פרטים חסויים היא החליטה לפנות לחוקר הפרטי שרון שרגא, שפתח בבדיקה לאימות זהותו האמתית של הבחור.

שלומי יפרח (צילום: חדשות)
חשוד בהונאה. יפרח | צילום: חדשות

במהרה התברר לה שמדובר בשלומי יפרח, כאמור תושב נתיבות שכבר ריצה בעבר עונש מאסר על הונאת נשים, וגם אחרי שהשתחרר מהכלא נחשד והואשם בעבירות דומות. "ביצענו חקירות מעמיקות לאיתור האוחז בטלפון הנייד כולל חקירות מגוונות בכיסוי", סיפר החוקר שרגא. "אז אותר כי הבעלים של הטלפון הנייד הוא שלומי יפרח, בעל עבר פלילי והיסטוריה של מעשים דומים".

בעקבות המידע שהגיע אל ד' מהחוקר היא לא חשבה פעמיים ופנתה למשטרה, שם החוקרים זימנו את יפרח לחקירה וההליך הפלילי נגדו נמשך. "אני הייתי ערנית, עכשיו אני דואגת לבנות אחרות שהן תחת הכוונת שלו", סיכמה ד'.

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il