שחרור כרים ג'ומהור - השתלשלות האירועים: שעות לאחר שובו של הילד בן ה-7 שנחטף ביום שני מפתח ביתו בקלנסווה, מתבררים הפרטים של הימים הדרמטיים ומורטי העצבים של החיפושים. כפי שמתברר הערב (שישי) אחרי שהחוטפים עזבו את המשולש, הם השתמשו במספר רכבים ודירות מסתור וכך העבירו את הילד מפתח ביתו לשטחים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ביום שלישי אחר הצוהריים הגיעו ארבעה רעולי פנים לפתח ביתו של כרים. אחד מהם שכנע אותו להיכנס לרכב ואילו ילד נוסף שהיה במקום רץ להזעיק את המשטרה. כבר באותו לילה, שעות לאחר החטיפה, כרים הועבר לשטחים, ככל הנראה לאזור רמאללה.

בדרכו לשטחים החליפו החוטפים לפחות שלוש דירות מסתור ושלושה רכבים שונים. החוטפים הופתעו לגלות שהחטיפה נהפכה לסיפור גדול בישראל ושהיא עוררה הד ציבורי נרחב. הם ככל הנראה היו משוכנעים שיקבלו את הכסף כבר ביום בו הוא נחטף, אך לבסוף הילד שוחרר מבלי שהועבר כל תשלום.

כרים ג'ומהור‎ (צילום: חדשות)
צילום: חדשות
כרים ואביו מדברים למצלמה (צילום: חדשות)
כרים ג'ומהור עם בני משפחת ג'רושי | צילום: חדשות

שב"כ, ששיתף פעולה עם המשטרה, סיפק מידע לגבי מקום הימצאותו של הילד. המידע המודיעיני התבסס על אמצעים טכנולוגיים וגם על מודיעין אנושי. המשטרה החלה במקביל להפעיל לחץ על האנשים שהחזיקו בו בשטחים והכניסה לכוננות כוחות של הימ"מ והימ"ס.

באותו הזמן גם משפחת ג'רושי המוכרת מרמלה נכנסה לתמונה. "מהיום הראשון היה משא ומתן שאחר כך הופסק", סיפר כרים ג'רושי שגישר בין הצדדים. "הוא היה בשטחים ופנו אליי מהמשטרה. אמרו לי שנחטף ילד, בן שבע, ואז אני רציתי לפעול. התקשר אליי הדוד שלו מקלנסווה, הוא ביקש ממני שאפעל ואז אני וכל הצוות שלי פעלנו, כשהיו עצורים הופסק המשא ומתן".

בסופו של דבר כשאותר כרים כוחות מיוחדים של המשטרה לקחו אותו למטה היחידה המרכזית ברמלה, שם הוא נבדק על ידי רופא. לאחר שהרופא אישר שמצבו הבריאותי תקין, כרים הועבר ביחד עם משפחתו לכפר קאסם ומשם המשיך לביתו. אתמול הוארך מעצרם של ארבעת החשודים שנעצרו בפרשה ומהמשטרה נמסר שייתכן ויהיו מעצרים נוספים.