המשטרה חשפה היום (רביעי) את אחת מפרשות הפדופיליה מהחמורות שנחקרו - בנו ריינהורן, מאמן כדוריד מהרצליה בן 35 ואב לשני ילדים קטנים, חשוד במעשי אינוס, מעשי סדום, מעשים מגונים והטרדות מיניות ביותר מ-140 ילדות ונערות בגילאים 9-15 בכול רחבי הארץ. סגן ניצב שלי הרוש, ראש צוות החקירה, תיארה בתוכנית "שש עם" את האופן שבו פעל מאמן הכדוריד: "הוא פעל בעיקר באינסטגרם ובוואטסאפ לאיתור קטינות".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

 הרוש הסבירה שעל פי החשד ריינהורן התחזה לסוכנות דוגמניות ופנה אל הנערות באינסטגרם. "הקשר התחיל בזהויות בדויות", סיפרה. "הוא פעל באופן ערמומי כדי לייצר מערכת של חברות ואמון, תוך ניצול הרצון של הבנות להתפרסם".

הטריד יותר מ-170 נערות
חשד לפגיעה מינית בכ-140 קטינות, ריינהורן | צילום: מתוך דף הפייסבוק של בנו ריינהורן‎, חדשות

"הן פעלו מתוך הבנה שהן מדברות עם סוכנת דוגמניות", תיארה ראש צוות החקירה. "הוא העביר אותם לוואטסאפ ושיתף תכנים מיניים קשים - שהגיעו לכדי עבירות אינוס ומעשי סדום. אנחנו מנהלים את החקירה חודשים ארוכים".

הרוש לא פירטה על פעולות החוקרים. "היו מספר תלונות מועט ואת פרטי החקירה אני משאירה לצוות החוקר", אמרה. "אנחנו רוצים להביא לידיעת הציבור את הפעילות לאור זה שהוא מאמן כדוריד ואנחנו רוצים לקרוא להורים ולקטינות שקיבלו פניות דומות לאלה שתוארו ליצור איתנו קשר ולדווח על האירועים".  

"חשוד מתוחכם שהצליח לנטר פרופילים רשמיים של בעלי תפקידים וסלבריטאים"

"החשוד פעל 24 שעות ביממה במשך שנים ארוכות", נמסר מהמשטרה. כבר חודשים ארוכים שמתנהלת ביחידת 105 בלהב 433 החקירה, שעוסקת בעבירות ילדים דרך הרשת. החוקרים הבהירו כי החשוד מעולם לא נפגש עם הקטינות ואת העבירות לכאורה ביצע באמצעות האינטרנט.

התכתבויות עם הילדות
התכתבות בין ריינהורן לאחת הקטינות | צילום: החדשות

מהמשטרה נמסר כי מדובר בחשוד מתוחכם שהצליח לנטר פרופילים רשמיים של בעלי תפקידים וסלבריטאים שפעלו מול ילדים ונוער - מעצבי אופנה, מפיקים וצלמים. לאחר ניטור הפרופילים, פתח ריינהורן פרופילים פיקטיביים והציג עצמו כסוכנת של דוגמניות או מפיקה. בכך ניצל את רצונן של הילדות שפנו אליו להתפרסם.

התכתבויות של המאמן עם הילדות
התחזה לסוכנת דוגמניות ברשת | צילום: החדשות
התכתבויות של המאמן עם הילדות
"החשוד פעל 24 שעות ביממה במשך שנים" | צילום: החדשות

ממצאי החקירה העלו כי תחילה רכש את אמונן, ואז אילץ אותן בהדרגה לשלוח לו צילומים אינטימיים. לאחר מכן עשה את אותו הדבר בשיחות בוואטסאפ ובאינסטגרם. במשטרה הדגישו שהמעשה חמור במיוחד, שכן הוא ניצל את הקשר עם הילדות בעת ששהו במקום הכי מוגן עבורן - בביתן ובחדרן הפרטי, לפעמים תוך כדי שהוריהן אף שהו בבית.

ריינהורן שנעצר לפני 10 ימים לא משתף פעולה עם החוקרים. במשטרה פונים לציבור ומבקשים מהורים לילדים ונערים שחושדים שאולי גם אותם הוא ניצל ולחלופין להורים לילדים שאותם הוא אימן בכדוריד לפנות למוקד 105 (מוקד לפניות לדיווחים על אלימות רשתית של משטרת ישראל) ולדווח. עד עכשיו הגיעו החוקרים לבתיהן של 140 ילדות וההערכה היא שמניין הקורבנות גדול הרבה יותר שכן הוא פעל מסביב לשעון במשך שנים ארוכות.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/