לאחר שבשנה שעברה נחשף בחדשות כיצד אזרחים גאורגים הצליחו לחדור לישראל באופן בלתי חוקי דרך נתב"ג, אמש (שני) פורסמו במהדורה המרכזית עדויות של כאלה שהצליחו להסתנן לארץ ללא ביקורת דרכונים - עדויות שמהן עולה חשד שאדם שפועל בשטח נתב"ג קיבל כסף כדי להחדיר אותם ארצה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

האדם עובד כאמור בנתב"ג ולא ברור באיזה תפקיד ותחת מי, אך העדויות מראות כיצד המסתננים שילמו לו סכום כסף כדי שיאפשר את כניסתם לישראל ללא כל פיקוח ובקרה. יש לציין כי התופעה מוכרת ובשנה האחרונה גם הוגשו מספר כתבי אישום על החדרה של עובדים זרים דרך נמל התעופה.

"חיכה לי בנתב"ג אדם אחד דובר רוסית שאיני יודע את שמו", סיפר אחד מהם. "הגעתי אליו דרך אנשים גיאורגים שהסתננו לישראל בעבר והורחקו ממנה. בישראל, שילמתי לאיש 3000 דולר. יצאנו מטרמינל המזוודות ופגש אותי מישהו, שאני חושב שעובד בנמל התעופה, והכניס אותי פנימה אדם אחר סיפר כי תכנן להסתנן, אבל עלו עליו בנתב"ג".

אחר סיפר: "אני שילמתי 5000 דולר בגיאורגיה. כשהגעתי היו אמורים לחכות לי, אבל אף אחד לא חיכה. בטלפון, הסביר לי גיאורגי בשם גוצ'ה איך לצאת דרך יציאה צדדית, אבל נתפסתי".

יונתן יעקובוביץ' מהמרכז למדיניות הגירה
יונתן יעקובוביץ' מהמרכז למדיניות הגירה | צילום: יחצ, חדשות

המרכז למדיניות הגירה ישראלית, שעוסק בניטור ההגירה לישראל, הדגיש כי "מעבר לאיום הביטחוני, התמונה מטרידה מכיוון שהמדינה אפילו לא יודעת כמה זרים לא חוקיים באמת נמצאים בשטחה. כדי לשים סוף לתופעה זו יש להעמיד לדין את המהגרים שעוברים על החוק, במקום פשוט להטיסם חזרה לארצם".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/