בעלת המלונית שהוצתה הלילה בירושלים מכחישה את טענות הכבאות: בשיחה עם החדשות Online טענה היום (שישי) כי בניגוד למה שאומרים כוחות הכבאות, היא הפעילה את בית העסק שלה כחוק, ועם כל האישורים הנדרשים. "נציג הכבאות הגיע אחרי שהשריפה כבר כובתה", הוסיפה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"יש לנו אישורים מסודרים לפי החוק מכל הכיוונים", אמרה בעלת המלונית. "יש לנו גם אישור מיועץ חיצוני של כיבוי אש. נציג הכבאות הגיע אחרי שהשריפה כבר כובתה. יש לנו אישורים, אחרת לא היו מוציאים לנו ביטוח".

עם זאת, גורם בכבאות ירושלים דוחה מכל וכל את דבריה של בעלת המלונית. "מזלה שהיא לא הומנה לחקירת משטרה ותוזמן רק לשימוע אצלנו", אמר. "יש רשימת ליקויים יוצאת דופן, שגובלת בפשע".

רשימת הליקויים שמצאו בכבאות (צילום: חדשות)
רשימת הליקויים שמצאו בכבאות | צילום: חדשות

מפקד כבאות והצלה של מחוז ירושלים, טפסר משה סויסה, הוציא זימון לבעלי המקום לשימוע כבר ביום ראשון הקרוב, לפני סגירה ובהתאם לחוק הכבאות. "עוד בשלבי כיבוי השריפה, כשהגעתי למקום, חשדתי כי המקום פועל ללא אישורים והיתרים כנדרש", הסביר סויסה. "כתוצאה מכך, אמצעי בטיחות רבים להגנה מאש, חום ועשן וכן פתחי מילוט היו חסרים או לא קיימים בבניין". עוד הוא הוסיף כי "בשריפה שפרצה אמש נפגעו בני משפחה, נלכדו דיירים נוספים, וצוות של לוחמי האש שנשלח למקום כמעט קיפח את חייו בחילוץ ההרואי של הלכודים".

שמונה בני אדם נפצעו בשרפה, ובסך הכול פונו מהזירה 15 לכודים. בין המפונים היו זוג הורים, בתם בת ה-14 ובנם בן התשע שקיבלו טיפול רפואי והועברו לבית החולים שערי צדק בבירה. מצבו של האב מוגדר קשה מאוד והיתר במצב קשה. כל בני המשפחה מורדמים ומונשמים והם סובלים משאיפת עשן וכוויות.

בעקבות השרפה, המשטרה פתחה בחקירה ועצרה במהלך הלילה אדם החשוד בהצתה. החשוד, שפוטר לאחרונה מהמלונית, הועבר לחקירה. על פי החשד הוא רצה לנקום והשליך בקבוק תבערה לעבר הבניין. מעצרו הגיע בעקבות עדות של שכנה שהייתה עדה למעשה.