עלייה מדאיגה במאובחנים באוטיזם, אילוסטרצ
הגן ישוב לפעילות | צילום: Jurgita Vaicikevičienė, 123RF

תפנית בחקירת ההתעללות בגן נוסף בפתח תקווה: המשטרה הודיעה הבוקר (רביעי) כי הגננת שנעצרה בחשד להתעללות בילדים בעיר שוחררה מהתנאים המגבילים וניתן לה היתר להפעיל את הגן שוב. ההחלטה התקבלה אחרי ששוטרים צפו בסרטוני האבטחה מהגן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפני יומיים התקבלה במשטרה תלונה בגין חשד לאלימות מצד גננת בת 49 מהשומרון בגן ילדים בפתח תקווה. עוד באותו היום נחקרה הגננת ובסיום חקירתה היא שוחררה בתנאים מגבילים ובהם מעצר בית וסגירת הגן. לאחר בחינת ממצאי החקירה שכללו, בין היתר, צפייה ממושכת בסרטי האבטחה, התקבלה החלטה כי יש לשחרר את הגננת מהתנאים המגבילים בהם שוחררה בסיום חקירתה וניתן לה היתר לפתוח מחדש את הגן.

שלשום פורסמו לראשונה במהדורה המרכזית טענות של הורים מפתח תקווה לאלימות כלפי ילדיהם בגן, שחלק מהפעוטות בו היו קודם לכן באותו פעוטון בו מתה יסמין וינטה ז"ל. אתמול הודיעה המשטרה כי הגננת, בת 49 מהשומרון, עוכבה לחקירה.

עו"ד חני קלוקשטד סדן, שמייצגת את ההורים שהגישו את התלונה נגד הגן בפתח תקווה, מסרה: "מרשיי סומכים על משטרת ישראל ועוקבים אחר התפתחות החקירה. אסור לשתוק במקרים כאלה ויש למגר את התופעה האכזרית הזאת של התעללות בחסרי ישע".

אחת האימהות בפעוטון בעיר החלה לחשוד בעקבות התנהגות אגרסיבית של הבת שלה. כשצפתה בתיעוד מתוך הגן הזדעזעה לגלות את ההתנהלות של הגננת כלפי ביתה. לאחר שהאם ביקשה לראות את הצילומים מהגן, יחד עם הגננת הן צפו בתיעוד מאותו היום שם ראתה לכאורה את הגננת תוקפת את בתה. "היא תופסת את הבת שלי, מעיפה אותה, נותנת לה דחיפה ונותנת לה מכה על הפה", סיפרה האם.

"אני מסתכלת על הגננת ואומרת לה: 'את נתת כרגע מכה לילדה?' אז היא אומרת לי: 'זה פליק נורא קטן'". בהמשך סיפרה האם על התעללות לכאורה שהעבירה הגננת את ביתה. "היא לוקחת את הילדה שלי, והיא קושרת אותה לכיסא אוכל נוקשה מפלסטיק", שחזרה. "כל זה למשך שעה וחצי הילדה יושבת בלי שתיה, הילדים מסתובבים לידה".