ראש הממשלה בנימין נתניהו נחקר היום (שישי) במשך כארבע שעות במסגרת תיק 4000 - פרשת בזק ושאול אלוביץ'. חוקרי יחידת להב 443 של המשטרה וחוקרי הרשות לניירות ערך הגיעו למעון הרשמי בבלפור, לפי ההערכות, בפעם האחרונה בחקירה של תיק זה. מטעמו של נתניהו נמסר לאחר החקירה: "תיק 4000 קרס סופית".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עוד נמסר מטעמו: "הנתונים מוכיחים באופן חד משמעי שהסיקור על נתניהו ב'וואלה' בתקופת אלוביץ' נותר שלילי כפי שהיה כש'וואלה' היה בבעלותו של עמוס שוקן, ולא השתנה כהוא זה כשנתניהו נהיה שר תקשורת. לעומת זאת, דווקא שרי תקשורת אחרים, לאחר כניסתם לתפקיד, הם שזכו לזינוק אדיר בסיקור חיובי - לא רק ב'וואלה', אלא גם בכלי תקשורת מרכזיים בישראל. איש אינו טוען, ובצדק, שיש בכך איזשהוא פסול. אבל דווקא אצל נתניהו שיפור כזה לא היה, ולכן גם מן הטעם הזה תיק 4000 מתפורר".

מדובר בפעם ה-11 שבה נחקר נתניהו בכלל תיקיו הפתוחים במשטרה, ובפעם החמישית במסגרת תיק 4000. בהמשך צפוי נתניהו להיחקר במסגרת ההשלמות בתיקים 1000 ו-2000.

אף גורם רשמי לא בקשר איתו. בנימין נתניהו (צילום: AP, חדשות)
בפעם ה-11: נתניהו נחקר | צילום: AP, חדשות

כפי שפורסם במהדורה המרכזית מוקדם יותר השבוע, אם לא יחולו שינויים משמעותיים, חוקרי המשטרה אמורים להתחיל לסכם את התיק וההערכה היא כי מתגבשת תשתית ראייתית להעמיד את רה"מ בעבירות שוחד.

למרות זאת, זו לא תהיה הפעם האחרונה בה חוקרי המשטרה מתחקרים את נתניהו: לאור עדותו של עד המדינה ניר חפץ, נתניהו צפוי להיפגש עם חוקרי להב 433 להשלמות חקירה בפרשת 1000 (פרשת המתנות) ופרשת 2000 (פרשת נוני מוזס).

שאול אלוביץ', בעלי בזק‎ לשעבר, בבית המשפט (צילום: החדשות)
ארכיון | צילום: החדשות

בכוונתו של היועמ"ש אביחי מנדלבליט לעסוק ב-3 התיקים כמקשה אחת רק לאחר שיקבל סיכומים מפרקליט המדינה. בכל מקרה, מבחינת לוח הזמנים נראה כי החלטות בנושא לא יפורסמו לפני החודשים המאוחרים של 2019.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/