צילום ארכיון
צילום ארכיון | צילום: החדשות

וטרינר תושב תל אביב נעצר בחשד שדיווח באופן שקרי על ביצוע לכידות ועיקורים בחתולי רחוב במספר גדול יותר משביצע בפועל – וכך הגדיל את ההחזרים הכספיים מהרשויות עמן עבד. סך הכסף שקיבל, על פי החשד, במרמה במהלך 2017: כמיליון שקלים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בנוסף לעבירות ההונאה, חשוד הווטרינר גם בעבירות צער בעלי חיים: על פי החשד, הרופא נהג לבצע את הניתוחים בחתולים שכן לכד במרפאות בבעלותו באופן לא סטרילי, בתוך חדרים מזוהמים, תוך שימוש חוזר במזרקים ומתן חומרי הרדמה בכמות גדולה מהמותר.

מדובר באותו וטרינר שתועד בתחקיר שפורסם ב"החדשות" ביוני האחרון, במסגרתה תועד הרופא מורה לתחקירנית סמויה "לנפח" את מספר החתולים שנלכדו: "אני צריך לקמבן קצת, אין ברירה אחרת אני לא אסיים. אני מוסיף עוד 20, לא 20 זה יותר מדי. עוד תשעה".

ביותר מעשר הזדמנויות שונות, הורה הרופא לנפח לכאורה את מספרי החתולים שכביכול נלכדו, לא לפני שהוא וידא שהמחלקה הווטרינרית בעיר שבה נאספים החתולים לא מפקחת על החזרתם אחרי הניתוח. זאת על מנת שלא יגלו הפער בין המספר המדווח למספר החתולים בפועל.

החשוד נעצר הבוקר, ומחר תבקש המשטרה מבית משפט השלום בתל אביב להאריך את מעצרו. את החקירה מנהלת המשטרה יחד עם יחידת הפיצו"ח במשרד החקלאות.