יורם שמעון (צילום: פלאש 90/ יונתן סינדל, חדשות)
לא פעל בניגוד עניינים. ארכיון | צילום: פלאש 90/ יונתן סינדל, חדשות

פרקליטות מחוז ירושלים הודיעה היום (חמישי) לראש עיריית מבשרת ציון, יורם שמעון, כי תיק החקירה בעניינו נסגר מחוסר אשמה. שמעון נחקר לצידו של איש העסקים רמי לוי, ועלה נגדו חשד לעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

החקירה נפתחה בחודש מרס 2017, ובסיומה הביעה המשטרה את דעתה כי אין תשתית ראייתית לביצוע עבירה פלילית מצד ראש המועצה. לאחר בחינת הראיות, הגיעה הפרקליטות למסקנה זהה.

בחקירה נבחנו טענות בנוגע להעסקת אשתו לשעבר של שמעון כסמנכ"לית שיווק בקניון, חשד להתערבות בהיתרי בניה, הפחתת היטל ההשבחה בקניון ועוד. אולם מהחקירה עלה כי משעה שנודע לשמעון שהוא עשוי להיות בניגוד עניינים הוא מנע עצמו מלעסוק בענייני הקניון.

בנוגע לקידום עסקיו של רמי לוי הגיעה הפרקליטות למסקנה ששמעון לא היה נתון בניגוד עניינים. גם החשדות לפיהם בעל מקומון סיקר את שמעון באופן אוהד תמורת הטבות שונות נמצאו חסרות בסיס.

בתחקיר שפורסם ב"חדשות סוף השבוע" בחודש מרס 2017 נחשף כי ראש המועצה יורם שמעון פעל על מנת לסייע לאיש העסקים רמי לוי ולקניון החדש שבבעלותו במבשרת ציון. בתחקיר עלה כי ראש המועצה פעל לכאורה על מנת לאפשר לאיש העסקים לחמוק מתשלום מס שבח בסך 21 מיליוני שקלים עבור גג הקניון. עוד נחשף כי שמעון פעל לכאורה על מנת להקל על תשלומיו של איש העסקים למועצה המקומית. כמו כן עלה כי אשתו של ראש המועצה, ליאת שמעון, היא מנהלת השיווק בקניון - מה שעלול היה להצביע על ניגוד עניינים של ראש המועצה בבואו להכריע בנושא.