חקירת ראש הממשלה בתיק 4,000: בחקירתו העשירית היום (שלישי) טען נתניהו כי הטענות בדבר שוחד שקיבל מאלוביץ' מגוחכות. עם זאת, ההערכה היא כי תיק 4000 הוא התיק החשוב במסגרת שלל החקירות שבהן מעורב רה"מ. הסיבה לכך היא שהתיק לא נשען על פרשנות משפטית אלא מתמקד ונשען על עובדות, מסמכים, קלטות ועל שני עדי מדינה הנחשבים לשחקנם ראשיים בפרשה הזו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

גם לחקירה האחרונה הגיע ראש הממשלה מוכן, ולא הופתע מהשאלות שהטחו לעברו. גם הוא וגם שאול אלוביץ' שנחקר, נדרשו בעיקר לעדותו של עד המדינה ניר חפץ ולמידע שהעביר, לפיו מתחזק החשד לעסקת שוחד בין השניים הקשורה לסיקור מוטה לכאורה  לטובת נתניהו באתר "וואלה".

עורכי הדין דוד שמרון ויצחק מולכו, ממקורבי נתניהו, העידו היום גם בתיק 4000, וההערכה היא כי לנתניהו נותרה עוד חקירה אחת בתיק ולאחריה יחלו לסכמו.

סיקר באופן אוהד? אלוביץ' (צילום: איל יצהר, גלובס, חדשות)
סיקר באופן אוהד? אלוביץ' | צילום: איל יצהר, גלובס, חדשות

גורמים המעורים בחקירה סיפרו כי החקירה היתה מעט מוזרה משום שהחוקרים מאוד נזהרו בכבודו של ראש הממשלה, ולמעשה הם שאלו מעט והוא נאם הרבה. רוח הדברים של דברי נתניהו בחקירה היתה כי הטענות בדבר שוחד מאלוביץ' "מגוחכות, לא הגיוניות ועומדות בסתירה לעובדות".

"בכל תפקידיי אף פעם לא קיבלתי החלטה נגד העמדה של כל גורמי המקצוע במשרד. כך גם עשיתי הפעם. היתה המלצה של כל גורמי המקצוע לתמוך בחתימה על מיזוג יס ובזק, והחתימה שלי היתה פורמאלית", ציין ראש הממשלה בחקירה. "תראו לי החלטה אחת שלי נגד גורמי המקצוע. איך אפשר לייחס לי שוחד אם לא קיבלתי דבר? ערב הבחירות היתה תחושה של מהפך באוויר. אתם רוצים לומר לי שאלוביץ' העריך שאבחר ואשאר שר התקשורת אחרי הבחירות?".