החשוד ושניים מהקורבנות
החשד: הותקפו באלימות - בשל מוצאם | צילום: חדשות

פרסום ראשון - פריצת דרך בפרשת התקיפה בחוף הים בקריית חיים: שניים מהצעירים הערבים שהוכו עד זוב דם בשבוע שעבר זיהו היום (שלישי) במסדר זיהוי את החשוד הנוסף בתקיפה. השניים התייצבו בתחנת משטרת זבולון וזיהו את החשוד, תושב הקריות, שנעצר אמש - ומעצרו הוארך היום בשלושה ימים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אחד המותקפים זיהה עוד חשוד שהוצג לו בתמונות כאחד התוקפים ואמר: "זה בא עם ברזל ושאל אם אני ערבי". הצעיר השלישי שהותקף לא השתתף במסדר הזיהוי. עם זאת יאיר אללוף, הצעיר שהפריד בין התוקפים למותקפים, לא זיהה את החשוד במסדר וטען שכול התמונות שהוצגו לו דומות.

החשוד, תושב הקריות, אמר בדיון: "הייתי במקום אבל לא תקפתי". בית משפט השלום בקריות נעתר לבקשת עורך דינו אבי אמר ואסר את פרסום פרטיו של החשוד. המשטרה עצרה את החשוד לאחר שתחקרה את חברתו ואת אביו. מדובר בחשוד השלישי שנעצר מאז התקרית האלימה: שני החשודים הקודמים שנעצרו שוחררו למעצר בית.

עו
עו"ד אבי אמר | צילום: חדשות

נציג המשטרה אמר בדיון: "היה נסיון לאתרו מאז התקיפה ולא הצלחנו, בכוונתנו לבצע מסדר זיהוי ולהזמין את עד הראייה" - והתייחס בכך לצעיר יאיר אלאלוף, שהתערב למען הצעירים והגן עליהם מפני התוקפים. עורך דינו של החשוד, אבי אמר, תהה בשיחה עם נציג המשטרה: "ביקשתם שבעה ימים ו-21 פעולות שקשורות לחשודים נוספים, למה עד היום לא ביצעתם מסדר זיהוי? יש מצלמות אבטחה שמשכתם, אי אפשר להקל ראש בחומרת המעשים".

עוד אמר הפרקליט: "החשוד הודה שהיה גם בזמן וגם במקום, אני לא מצליח לראות את המשטרה מגייסת ראיות נוספות ומתבקש שיעשה מסדר זיהוי גם דרך עד הראייה וגם דרך הקורבנות".

המשטרה קיבלה מידע נוסף מעדים שהיו במקום האירוע והחיפושים אחר שבעת המעורבים האחרים נמשכים: גורם במשטרה הדגיש שבימים הקרובים יהיו מעצרים חדשים.

שני צעירים נוספים מהצפון הגיעו ביממה האחרונה לתחנת המשטרה ומסרו את עדותם. אחד מהם סיפר בשיחה עם החדשות Online: "אני וחברי היינו שם, התוקפים לא פנו אלינו אבל כשראינו שהכיוון לא טוב הלכנו לכיוון הכיכר והלכנו משם".

האח והרופא שהוכו בשבוע שעבר, ככל הנראה בשל היותם ערבים, החליטו אמש להצטלם בפנים גלויות בעקבות התמיכה שקיבלו בימים האחרונים. "אנחנו הקורבנות פה", אמרו ד"ר מוחמד יוספין והאח מואטסם איוב שהוכו יחד עם חברם מועד איוב. "אין לנו מה להסתיר", הוסיפו.

"אחרי שקיבלנו תמיכה מכולם ולקחו את הנושא ברצינות הרגשנו בטוחים יותר", הסבירו דוקטור מוחמד יוספין והאח מועתסם איוב את הסיבה שהביאה אותם להיחשף. "אנחנו סומכים על המשטרה ועל העבודה שלה. קיבלנו תמיכה מל הכיוונים וזה מחמם את הלב ונותן תקווה לעתיד".

עשרות פעילי תג מאיר הגיעו אתמול לתמוך בשלושת תושבי שפרעם שהותקפו וביום חמישי מתוכנן עוד אירוע סולידריות עם המותקפים ונגד גזענות בחוף הים בקרית חיים - שישתתפו בו ערבים ויהודים.

התוקפים היכו באלות, סכינים ודוקרנים
התוקפים היכו באלות, סכינים ודוקרנים | צילום: חדשות

מחקירת התקרית עולה כי כשהצעירים ישבו בחוף, ניגש אליהם אחד החשודים, ולאחר חילופי דברים קצרים הוא חזר למקום עם חבריו וביחד הם תקפו את הצעירים באלימות. השלושה הגישו תלונה במשטרה בעקבות התקיפה, שלטענתם הייתה על רקע לאומני. השלושה, רופא ושני אחים תושבי שפרעם, מספרים כי חבורה של צעירים יהודים התקיפה אותם באלימות בחוף הים לאחר שגילו כי הם ערבים – כך נחשף במגזין "אל-אוסבוע" של חברת החדשות.

המקרה אירע בלילה בין רביעי לחמישי. לדבריהם, ניגש אליהם צעיר ושאל אותם האם הם ערבים. השלושה השיבו בחיוב, ואז עזב הצעיר את המקום – וכעבור זמן קצר שב עם חברים, כשהם חמושים באלות, סכינים ודוקרנים.

חבורת הצעירים היהודים החלה לתקוף את הצעירים הערבים, וגרמה להם לחבלות בראש ובגוף. הצעירים פונו לבית החולים רמב"ם בחיפה לקבלת טיפול רפואי, שם גם הגישו את התלונה על האירוע.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/