נמשכים החיפושים אחרי בן ה-7 מקלנסווה שעל פי החשד נחטף והועבר לשטחי הרשות הפלסטינית: בעוד החיפושים אחר כרים בן ה-7 ממשיכים, בית המשפט דן היום (חמישי) בבקשות הארכות המעצר של ארבעת החשודים שנעצרו בשעות הלילה והבוקר. המשטרה ביקשה מבית המשפט להאריך את מעצרם ב-15 יום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לחדשות נודע כי אביו של הילד החטוף, כרים ג'ומהור, פנה לחבר הכנסת אחמד טיבי בבקשה שיפנה לראשי המשטרה הפלסטינית שיאיצו את החיפושים באזור רמאללה על מנת לאתר את הילד. בשיחה עם החדשות Online הוסיף טיבי כי הוא בקשר עם ראש העיר קלנסווה ועם דודו של הילד החטוף.

גורמים במשטרה הפלסטינית מסרו שבינתיים אין להם קצה חוט לגבי מה שהופץ על כך שהרכב שהילד הוכנס לתוכו נמצא ברמאללה. המידע עדיין לא אומת וכל מה שקשור לסיפור החטיפה נמצא בראשיתו, ותחת שיתוף פעולה בין המשטרה הפלסטינית למשטרת ישראל.

אביו של הילד שהיה עד ראייה למקרה אמר היום: "עדיין מחכים, היו הרבה שמועות שהגיעו לפתח ביתה של המשפחה, אבל הן רק מקשות על האבא והאמא של החטוף. אנחנו עומדים לצדם".

לדבריו, הרבה אנשים מהיישוב ומחוצה לו מגיעים לבית המשפחה על מנת לתמוך ולחלץ, וכך גם עובדים סוציאליים מטעם העירייה שמגיעים לדבר עם המשפחה. בשעות האחרונות נרשמה תנועה ערה של שוטרים מסביב לבית ובתוכו בניסיון למצוא כל פיסת מידע שיכולה להביא לשחרור הילד. גם מכובדים בקלנסווה מנסים להתערב ולהביא לפתרון.

טיבי: החיים של ערבים שווים פחות (צילום: פלאש 90, חדשות)
ח"כ טיבי | צילום: פלאש 90, חדשות

הבוקר עצרה המשטרה חשוד רביעי בחשד למעורבות בחטיפה. במהלך הלילה נעצרו שלושה חשודים בני 41, 27 ו-26 תושבי לוד בחשד גם כן למעורבות בחטיפה. בהמשך יובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשל"צ.

אביו של ג'ומהור סיפר שאלמונים דרשו ממנו כופר של מאות אלפי שקלים תמורת השבת בנו, ונבדק החשד שמשפחת פשע נשכרה לחטוף את הילד בשל חובותיו של האב.

הדיווח הראשון על החטיפה התקבל שלשום והמשטרה פתחה בסריקות נרחבות אחיו. אתמול פורסם תיעוד ממצלמות האבטחה בו נראה כיצד נחטף הילד.

בסרטון ניתן לראות כיצד החשוד בחטיפה ממתין להגעתו של הילד ואז יוצא מהרכב ומכניס אותו פנימה באלימות. צו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה.

אמש פורסם שחזור רגעי החטיפה על ידי בן דודו של הילד: "אמרו לו שיש ברכב משהו שצריך להביא לאבא". בריאיון בלעדי לחדשות Online תיאר כיצד 3 החוטפים פעלו: על פי עדותו, החוטפים הגיעו למקום ברכב ואז פנה אחד מהם אל הילד בטענה כי יש לו כסף שצריך להעביר לאביו וביקש ממנו לקחת את הכסף. 

חטיפת הילד (צילום: החדשות)
חטיפת הילד | צילום: החדשות

הילד בן ה-7 סירב לבקשה ואמר שיקרא לדודה. מיד לאחר מכן, בזמן שאחד מהחוטפים מסיח את דעתו של הילד, חשוד נוסף יצא מהרכב וחטף אותו.