כרים ג'ומהור, הילד שנחטף במשולש (צילום: חדשות)
כרים ג'ומהור | צילום: חדשות

כרים ג'ומהור בן ה-7 שנחטף מביתו בקלנסווה ושוחרר לפני כשבועיים, הובא הבוקר (רביעי) למשטרת מחוז המרכז. החוקרים ביקשו שיזהה את החוטפים במסדר של שמונה חשודים, אך הילד לא הצליח לזהות שניים מהם שמבחינת המשטרה היו אלה שחטפו אותו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

רגע לפני שהחל מסדר הזיהוי נרשמה דרמה בתחנה, כשאחד מעורכי הדין התנגד שהמסדר יתבצע כפי שהבלשים רצו. בסופו של דבר, לאחר ששני הצדדים הגיעו להסכמה, אף אחד מבין החשודים לא זוהה. כעת החקירה נמצאת במבוי סתום, זאת על אף שבמשטרה יש עדיין שישה חשודים במעצר.

אמנם לא הכול תלוי בזיהוי של הילד, אך אם היה מצליח זה היה יכול להשפיע מאוד על החקירה ולהקל על עבודת החוקרים. במשטרה ממשיכים לאסוף מידע רב למרות שהחשודים עצורים כבר שבועיים. במשטרה אומרים שהם נחושים להצליח להעמיד לדין את כל החוטפים ושמחר כל החשודים יובאו לדיון בהארכת מעצרם בפעם השלישית.

עורך הדין חזי כהן, שמייצג שניים מהחשודים, אמר: "לא ייתכן מצב שלאחר שמונה ימי חקירה בהארכת מעצר שנייה, החשוד שלנו לא יודע באופן אקטיבי על ידי חוקרי המשטרה לא מוטח בו, מה חלקו בחטיפה ומה מייחסים לו".

החשוד המרכזי ממשיך לשתוק

בינתיים, אחמד נקיב, החשוד העיקרי בפרשה ממשיך לשתוק בחקירותיו, אך בשבוע שעבר הצליחו חוקרי ימ"ר מרכז "לשבור" את אחד העצורים האחרים. על פי גורמים המעורבים בחקירה, אחד העצורים הפליל את יתר החשודים וגם גולל באוזני החוקרים את השתלשלות החטיפה, מהתכנון המקדים ועד ביצועה.

החשוד סיפר לחוקרים כי לפני החטיפה, החוליה ארגנה שני רכבים משטחי הרשות הפלסטינית. לרכבים הללו חוברו לוחיות זיהוי ישראליות שזויפו מראש. במכונית הראשונה ישבו חלק מהחוטפים ותפקידם היה לחטוף את ג'ומהור מביתו. במכונית השנייה ישבו יתר החשודים, שהמתינו סמוך לרמאללה.

זמן קצר לאחר חטיפתו, הועבר כרים בן ה-7 מהמכונית הראשונה לשנייה. כך, כבר בלילה הראשון, מצא עצמו הילד בשטח הרשות הפלסטינית. כשהחוקרים הטיחו בנקיב את הראיות שיש ברשותם, הוא המשיך לשמור על זכות השתיקה.

מחר החוקרים יביאו את שלושת החשודים לבית משפט השלום בראשון לציון, שם תבקש המשטרה להאריך מעצרם. החשוד הרביעי, שהפליל בדבריו את יתר החשודים, שוחרר למעצר בית והפרקליטות צפויה ככל הנראה להשתמש בו כעד תביעה כשתגיש את כתב האישום נגד החשודים בחטיפה.