גרסת אריסון במשטרה
גרסת אריסון במשטרה | צילום: רויטרס, חדשות

במשך כ-9 שעות נחקרה אשת העסקים הבכירה ביותר בישראל, שרי אריסון, במשרדי להב 433 וכעת מתבררים פרטים נוספים על החקירה ועל הפרטים שמסרה לחוקרים. לדבריה, היא לא ידעה כלל על פרשת השוחד שבה נחשדים הבכירים בחברת "שיכון ובינוי", ושהטענות נגדה הן "אנטיתזה למה שהיא ולמה שהיא מאמינה ופועלת למענו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הזימון להגיע למשרדי היחידה התקבל לאחרונה, אך אריסון לא ידעה שהיא אמורה להיחקר באזהרה. בסביבתה אמרו כי היא חשה תחושה קשה של אכזבה על כך שיש גורמים המייחסים לה טענות וחשדות מן הסוג של ידיעה על מתן שוחד.

שיכון ובינוי
שיכון ובינוי | צילום: חדשות

לפי אריסון, היא מעולם לא שמעה על כך שאנשי שיכון ובינוי שילמו שוחד לאנשי ממשל ובעלי תפקידים במדינות שבהן פעלה החברה. אשת העסקים הוסיפה כי מאחר שהטענות נגדה סותרות את כל מה שהיא מאמינה בו - הרי שלא ייתכן שידעה על התשלומים. ככל הידוע, חוקרי המשטרה הציגו לאריסון אמירות וטענות של מקרים אחרים שעלו בחקירה, אך לא הציגו ראיות נוספות שבכוחם לבסס את החשדות נגד אריסון. לדבריה, כל מי שטוען אחרת טועה כי זו לא היא.

להב 433, ארכיון
משרדי להב 433 | צילום: יוסי זליגר, פלאש 90, חדשות

גם מי שמוגדרת יד ימינה של אריסון, אפרת פלד, שנחקרה אף היא אתמול הכחישה בתוקף את החשדות. בדומה לאריסון היא טענה כי לא היה לה בדל של מידע על תשלומי השוחד לגורמי ממשל במדינות אפריקה.

חקירתה של אריסון היא האחרונה בשורה של חקירות שהתנהלו נגד בכירי חברת "שיכון ובינוי" הישראלית בחשד למעורבות בפרשת שחיתות חובקת עולם. החקירה מתנהלת זה זמן רב והפכה לגלויה רק לפני חצי שנה. לאחרונה חלה תפנית בחקירה וגם החוקרים של הרשות לניירות ערך הצטרפו אליה. במשך מספר חודשים התבצעה פעילות סמויה של המשטרה בשיתוף עם גורמי אכיפה בינלאומיים ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה, כך שמיד עם הפיכתה של החקירה לגלויה נעצרו ארבעה מעובדי החברה. הארבעה נחקרו באזהרה בחשד למתן שוחד לפקידי ממשל זרים, קבלת דבר במרמה ועבירות על חוק איסור הלבנת הון.

חקירתה של אריסון נערכה שבוע בלבד לאחר שהיא הפתיעה את המגזר העסקי כולו עם מכירת המניות השליטה שלה בחברת "שיכון ובינוי" בסכום של 1.1 מיליארד שקל במזומן - 14% פחות ממחיר השוק. מי שקנה את החברה מידיה הוא איש העסקים נתי סיידוף וללא בדיקת נאותות. עם סיום חקירתה, שוחררה אריסון לביתה בתנאים מגבלים. בין היתר נאסר עליה לצאת משטח ישראל למשך שבוע לפחות.‎

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/