הדיווח על המקרה
החשד: הותקפו באלימות - בשל מוצאם | צילום: חדשות

התפתחות בפרשת תקיפת הצעירים הערבים בחוף הים בקריית חיים: מעצרו של החשוד הנוסף בתקיפה, שנעצר אמש, הוארך בשלושה ימים. החשוד, תושב הקריות, אמר בדיון: "הייתי במקום אבל לא תקפתי". בית משפט השלום בקריות נעתר לבקשת עורך דינו אבי אמר ואסר את פרסום פרטיו של החשוד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

נציג המשטרה אמר בדיון: "היה נסיון לאתרו מאז התקיפה ולא הצלחנו, בכוונתנו לבצע מסדר זיהוי ולהזמין את עד הראייה" - והתייחס בכך לצעיר יאיר אלאלוף, שהתערב למען הצעירים והגן עליהם מפני התוקפים. עורך דינו של החשוד, אבי אמר, תהה באוזני נציג המשטרה: "ביקשתם שבעה ימים ו-21 פעולות שקשורות לחשודים נוספים, למה עד היום לא ביצעתם מסדר זיהוי? יש מצלמות אבטחה שמשכתם, אי אפשר להקל ראש בחומרת המעשים".

עוד אמר הפרקליט: "החשוד הודה שהיה גם בזמן וגם במקום, אני לא מצליח לראות את המשטרה מגייסת ראיות נוספות ומתבקש שיעשה מסדר זיהוי גם דרך עד הראייה וגם דרך הקורבנות".

החשוד קשר את עצמו אתמול לזירת האירוע ואמר שנכח במקום בזמן שהותקפו שלושת הצעירים משפרעם - אך טען שלא היה מעורב בעצמו באלימות. המשטרה עצרה את החשוד לאחר שתחקרה את חברתו ואת אביו. מדובר בחשוד השלישי שנעצר מאז התקרית האלימה: שני החשודים הקודמים שנעצרו שוחררו למעצר בית.

המשטרה קיבלה מידע נוסף מעדים שהיו במקום האירוע והחיפושים אחר שבעת המעורבים האחרים נמשכים: גורם במשטרה הדגיש שבימים הקרובים יהיו מעצרים חדשים.

במקביל, שני צעירים נוספים מהצפון הגיעו לתחנת המשטרה ומסרו את עדותם. אחד מהם סיפר בשיחה עם החדשות Online: "אני וחברי היינו שם, התוקפים לא פנו אלינו אבל כשראינו שהכיוון לא טוב הלכנו לכיוון הכיכר והלכנו משם".

האח והרופא שהוכו בשבוע שעבר, ככל הנראה בשל היותם ערבים, החליטו אמש להצטלם בפנים גלויות בעקבות התמיכה שקיבלו בימים האחרונים. "אנחנו הקורבנות פה", אמרו ד"ר מוחמד יוספין, האח מואטסם איוב וחברם מועד איוב. "אין לנו מה להסתיר".

"אחרי שקיבלנו תמיכה מכולם ולקחו את הנושא ברצינות הרגשנו בטוחים יותר", הסבירו דוקטור מוחמד יוספין והאח מועתסם איוב את הסיבה שהביאה אותם להיחשף. "אנחנו סומכים על המשטרה ועל העבודה שלה. קיבלנו תמיכה מל הכיוונים וזה מחמם את הלב ונותן תקווה לעתיד".

עשרות פעילי תג מאיר הגיעו אתמול לתמוך בשלושת תושבי שפרעם שהותקפו וביום חמישי מתוכנן עוד אירוע סולידריות עם המותקפים ונגד גזענות בחוף הים בקרית חיים - שישתתפו בו ערבים ויהודים.

מחקירת התקרית עולה כי כשהצעירים ישבו בחוף, ניגש אליהם אחד החשודים, ולאחר חילופי דברים קצרים הוא חזר למקום עם חבריו וביחד הם תקפו את הצעירים באלימות. השלושה הגישו תלונה במשטרה בעקבות התקיפה, שלטענתם הייתה על רקע לאומני. השלושה, רופא ושני אחים תושבי שפרעם, מספרים כי חבורה של צעירים יהודים התקיפה אותם באלימות בחוף הים לאחר שגילו כי הם ערבים – כך נחשף במגזין "אל-אוסבוע" של חברת החדשות.

המקרה אירע בלילה בין רביעי לחמישי. לדבריהם, ניגש אליהם צעיר ושאל אותם האם הם ערבים. השלושה השיבו בחיוב, ואז עזב הצעיר את המקום – וכעבור זמן קצר שב עם חברים, כשהם חמושים באלות, סכינים ודוקרנים.

התוקפים היכו באלות, סכינים ודוקרנים
התוקפים היכו באלות, סכינים ודוקרנים | צילום: חדשות

חבורת הצעירים היהודים החלה לתקוף את הצעירים הערבים, וגרמה להם לחבלות בראש ובגוף. הצעירים פונו לבית החולים רמב"ם בחיפה לקבלת טיפול רפואי, שם גם הגישו את התלונה על האירוע.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/