לאחר שהמנהלת של סמינר "כנפי יונה" בצפת נחקרה במשטרה, סיפרה אחת הנערות שלמדו במקום על הלינה המשותפת, ועל התלות שיצרה אצל הבנות. בת ה-39 חשודה בביצוע מעשים מגונים בנערות בזמן שהיו תלמידות בבית הספר וגם בניצולן לעבודות בית שונות. "נכנסתי לכיתה ט' וכבר בהתחלה קלטתי שיש קשרים - זה המושג - יש קשרים עם המנהלת", סיפרה התלמידה. "הייתי ילדה מאוד שובבה, רצו לסלק אותי. היא קראה לי למשרד, שיחה של שלוש שעות בערך, היא פשוט הסבירה לי שאני חייבת ליצור קשר עם אחד מאנשי הצוות כדי להמשיך להישאר בסמינר. שם בעצם התחיל הקשר".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

התלמידה סיפרה כיצד המנהלת גרמה לתלמידות לחשוב שהיא מסייעת להן. "היא מתרצת את זה בצורה מאוד טובה, שזה אימהי, שאנחנו צריכות את האהבה, ומגע זה משהו שהוא מאוד משחרר ומאוד טוב לגוף ולנפש", שחזרה. "היא אומרת משפטים מאוד קשים: 'את לא תוכלי להתחתן אם לא תהיי בקשר קודם כל איתי' - היא אמרה את זה ללא מעט בנות".

בהמשך סיפרה גם על הסנקציות שהפעילה המנהלת כלפי תלמידות שלא לקחו חלק במעשיה. "מי שעושה לה קצת פרצופים או לא בדיוק את מה שהיא רוצה לשמוע, אז היא פשוט כאילו פתאום 'חותכת' את הבן אדם ולא מתייחסת אליו - אפילו יש לה מושג לזה, היא קוראת לזה "אני מתאדה".

"המנהלת הייתה כל החיים שלנו"

התלמידה סיפרה גם על הלינות המשותפות עם המנהלת ."היא הייתה אומרת: 'את יכולה לעשות לי מסאז' ברגליים', ו-'את יכולה לישון איתי באותה מיטה'. כאילו, ממש להיות איתה במיטה", שחזרה. "אני אישית פעם ישנתי איתה מלפנות בוקר ועד הבוקר. בעלה פשוט עבר לספה".

"בתקופה שהיינו בסמינר, המנהלת הייתה כל החיים שלנו", המשיכה וסיפרה התלמידה. "המנהלת זה כל החיים, מה שהיא אומרת זה קדוש קדוש קדוש וההורים שלי לא מעניינים אותי, המשפחה לא מעניינת. אמרתי 'נכון, יש כאן משהו לא בסדר, אבל אני צריכה אותה. איך אני אחיה בלעדיה?'".

לבסוף סיפרה התלמידה שהצליחה לצאת מהתלות והקשר עם המנהלת. "במהלך השנים הצלחתי לצאת מזה, זה היה קשה, זה לקח הרבה זמן, זה לא משהו שעבר בקלות", סיפרה. "גם החברות שלי אומרות את אותו הדבר".