כך נשבר קשר השתיקה על מאמן הכדוריד בנו ריינהורן, שחשוד בביצוע עבירות מין ביותר מ-140 ילדות ונערות: א', אב לנערה, הוא זה שהתלונן במשטרה וכך הביא לחשיפת הפרשה החמורה לראשונה. הערב (חמישי) הוא התראיין ל"שש" עם סיון רהב מאיר ושחזר כיצד נדלקו אצל בתו נורות האזהרה. אם של אחת מ-140 הבנות תיארה גם היא כיצד הבינה שמשהו לא כשורה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"זה קרה לפני כמה חודשים כשבתנו קיבלה הודעה על איזושהי סוכנות דוגמנות שמגייסת דוגמניות דרך הוואטסאפ", אמר. "מיד אותה סוכנות ביקשה מהילדה מידות של תחתונים וחזיות ופה נדלקה נורה אדומה מאוד מאוד גדולה של הילדה והיא פנתה אלינו לשאול מה זה, מה עושים עם זה ולמה מבקשים ישר מידות".

"ניסינו להבין ממנה איך היא הגיעה לסוכנות הזאת או איך הם הגיעו אליה והיא סיפרה שחברה מאוד טובה שלה נמצאת בסוכנות הזאת – והסוכנות ביקשה ממנה לגייס עוד בנות. אשתי מיד הרימה טלפון לאימא של אותה ילדה, ושאלה אותה אם היא מכירה את זה שהבת שלה שייכת לאיזושהי סוכנות או פעילה באחת מהן והיא הייתה קצת בשוק, היא לא ידעה בכלל שהבת שלה פעילה במין סוכנות שכזאת. לצערנו עם אותה ילדה היה קצת מאוחר, כי היא הספיקה כבר לשלוח תמונות".

הטריד יותר מ-170 נערות (צילום: מתוך דף הפייסבוק של בנו ריינהורן‎, חדשות)
בנו ריינהורן | צילום: מתוך דף הפייסבוק של בנו ריינהורן‎, חדשות

אז החליט א' ללכת יחד עם אשתו למשטרה. "מהר מאוד שלחו אלינו שוטר הביתה לקחת את הטלפון כדי לפרוץ אותו, לראות את כל ההודעות ולנסות להתחקות אחרי אותה 'סוכנות דוגמנות', שהתברר שהיא במעקב כבר כמה זמן עד שלפני כמה ימים נודע לנו שהוא נתפס".

לא' יש מסר חשוב להורים: היו ערניים לפעילות של ילדכם בטלפונים החכמים שלהם. "ככול שנשים את זה יותר על השולחן ונדבר, וכן, אני אגיד איזושהי מילה גסה - נגביל את הילדים שלנו בשעות במכשיר הלא נורמלי הזה - יכול להביא למצב שאנחנו נמנע לא מעט בעיות שכאלה".

א' הביא לפריצת הסכר. על פי המשטרה לפי שעה יש חשד כי ריינהורן תקף 140 ילדות, וייתכן שהמספר גבוה הרבה יותר. אימא של אחת מהן סיפרה הערב בריאיון ל"מהדורה ראשונה" על הימים הקשים שעברו על בתה, עליה בעצמה ועל המשפחה כולה.

"התפרקתי נפשית ורגשית ברמות שלא התפרקתי בחיים", סיפרה ותיארה כיצד ריינהורן התחזה לילדה בת 12 ופנה לבתה: " הכול התחיל באינסטגרם. הם התחילו להתכתב כמו שתי חברות. מבחינת הבת שלי היא דיברה עם ילדה והיא אמרה לה שהיא מצטלמת לאיזה קליפ של איזה סוכנות ושהסוכנת מחפשת עוד רקדניות ושאלה האם היא מעוניינת".

התכתבויות עם הילדות (צילום: החדשות)
התכתבות של ריינהורן עם אחת הילדות | צילום: החדשות

האם סיפרה שבתה נענתה להצעה בחיוב וה"ילדה" הפנתה אותה לכאורה לסוכנת. "היא אמרה לה שבשביל הקליפ היא צריכה סרטון שלך רוקדת. בצורה מאוד חכמה ומניפולטיבית לחלוטין היא הגיעה למה שהיא רצתה. לאט לאט היא ביקשה להוריד בגד ים".

לדבריה, המאמן לא הסתפק בבתה - ושאל אותה אם יש לה עוד חברות. הבת הפנתה אותו לחברה שלה, והאם הערנית של אותה חברה זיהתה את הבעייתיות: "ברגע שהילדה הזאת הגיעה לשלב של התמונות היא פנתה לאימא שלה. היא פנתה אליי ושאלה אותי אם אני קשורה לזה".

התכתבויות של המאמן עם הילדות (צילום: החדשות)
צילום: החדשות

היא הוסיפה: "באותו הרגע אמרתי לה שתיקח את הטלפון מהבת שלה, שאין לי שום קשר. משהו לא נשמע טוב. אני באותו הרגע גם לקחתי את הטלפון של הבת שלי וכאן התחיל הגיהנום. ניגשתי באותו רגע למשטרה, בוכה משתוללת ברמות שמבחינתי נפלתי לבור. 'איך זה קרה לי? איך לא ראיתי? איך הבת שלי עשתה דבר כזה?' - כל אחד חשוף לדבר הזה".