מעצרו של הכדורגלן יצחק אספה, הנהג החשוד שהיה מעורב בתאונת הפגע וברח שבה נהרג ארי נשר ז"ל ונער בן 16 נפצע, הוארך היום (ראשון) בהסכמתו בשלושה ימים. בעקבות החלפת עורך דינו, אספה מסר אתמול לראשונה גרסה ושבר את שתיקתו, אך על פי גורמים במשטרה הוא לא הודה במיוחס לו. ארי נשר ז"ל יובא היום למנוחות בבית העלמין במושב אודים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

נציג המשטרה אמר לשופט איתי הרמלין במהלך הדיון בבית משפט השלום בתל אביב שבשל החלפת הייצוג המשפטי חל עיכוב בחקירה של אספה, שנחקר רק אתמול בערב ושני הצדדים אמרו לשופט שהם מסכימים להארכת המעצר עד יום שלישי - אז יובא החשוד לדיון נוסף. "הצדדים הסכימו שמעצרו יוארך על מנת שהמשטרה תבדוק את הגרסה שמסר", אמר השופט וציין שהצורך לבדיקת הגרסה עם מעורבים נוספים מעלה חשש שאם ישוחרר ממעצרו יוכל לשבש את החקירה.

עו"ד כפיר דור (צילום: יח"צ, חדשות)
עו"ד כפיר דור | צילום: יח"צ, חדשות

הכדורגלן נחקר אתמול לאחר שנפגש עם סנגורו החדש, כפיר דור, שמונה בידי מ.ס אשדוד. שבוע שעבר עורך הדין שייצג אותו מאז שנעצר התפטר בשל חילוקי דעות על קו ההגנה בינו לבין מועדון ספורט אשדוד בו משחק אספה. במועדון הוחלט למנות לאספה עורך דין חדש, אך הכדורגלן מצדו סירב לשתף פעולה. כעת לאחר שהסכים לקבל את ייצוגו של דור ישתף פעולה בחקירה ויענה לכל שאלות היחידה החוקרת.

חילוקי דעות שהתגלו בין מועדון הכדורגל המלווה את אספה לבין עורך דינו אלון שליכטר הביאו להתפטרות הפרקליט. המועדון לא היה מרוצה מהדרך שבה עורך הדין שליכטר ניהל את התיק: בין היתר, הוא ייעץ לאספה לשמור על זכות השתיקה. אנשי מועדון ספורט אשדוד טענו שהתיק "גדול על אלון".

מיד לאחר התפטרותו, הוחלט למנות לכדורגלן החשוד את עורך הדין כפיר דור - מומחה לדיני תעבורה ואחד מהפרקליטים הבכירים בתחום. בין היתר, עו"ד דור ניהל לאחרונה מאבק ארוך מול המשטרה בכל מה שקשור למצלמות מהירות.

עורך הדין כפיר דור שוחח ארוכות עם אספה. הכדורגלן, מצדו, סרב לשתף פעולה וטוען כי הוא מעוניין לדבר רק עם עורך דינו הקודם, אלון שליכטר. בעקבות התעקשותו של אספה, הודיע בחמישי עורך הדין דור שהוא לא יוכל לקחת את התיק. בעקבות מאמצים מצד שני הצדדים הגיעו עורך הדין ואספה להבנות השחקן החל לשתף פעולה.

מאמן הקבוצה בובי מילבסקי: "אנחנו מאוד כואבים את המצב. הייתי מאוד מופתע שזה יצחק כי הוא בחור מאוד נחמד ומקצוען. שמחתי בשבילו שקיבל לאחרונה זימון לנבחרת הצעירה של ישראל. אבל לפעמים כמה דקות יכולות לשנות לך את החיים וזה עצוב. האווירה פה קשה".

עו"ד אלון שליכטר (צילום: יח"צ, חדשות)
עו"ד אלון שליכטר | צילום: יח"צ, חדשות

אחרי שמעצרו הוארך שבוע שעבר בחמישה ימים, פרטים חדשים שפורסמו במהדורה המרכזית מגלים כי הכדורגלן הצעיר וחבריו רכשו בערב תאונת הפגע וברח, בה נפצעו שני נערים בני 16, כמות נכבדת של אלכוהול. ממידע שהגיע למשטרה, שמונת הצעירים רכשו שלושה בקבוקי וודקה, והמועדון בו בילו אף העניק להם אלכוהול נוסף במתנה. עם זאת, טרם ברור אם אספה עצמו שתה מהאלכוהול המדובר, שכן אין צילומי אבטחה של הבילוי.

בדמו של אספה אמנם נמצאה כמות אלכוהול גבוהה פי חמישה מהמותר - 250 מיקרוגרם - אולם ללא תיעוד מהבילוי במועדון יכול אספה לטעון כי שתה את האלכוהול לאחר התאונה. משכך, פועלים כעת במשטרה לגבות עדויות מחבריו של הכדורגלן במטרה להבין מי אכן שתה מהאלכוהול הרב באותו ערב.