הצעירים שהותקפו בחוף הים נחשפים: האח והרופא שהוכו בשבוע שעבר, ככל הנראה בשל היותם ערבים, החליטו הערב (שני) להצטלם בפנים גלויות. "אנחנו הקורבנות פה", אמרו. "אין לנו מה להסתיר". מוקדם היותר הערב נעצר חשוד נוסף, שלישי במספר, במעורבות בתקיפה. במקביל הגיעו שני עדי ראייה למסור את המידע שבידיהם למשטרה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אחרי שקיבלנו תמיכה מכולם ולקחו את הנושא ברצינות הרגשנו בטוחים יותר", הסבירו דוקטור מוחמד יוספין והאח מועתסם איוב את הסיבה שהביאה אותם להיחשף. "אנחנו סומכים על המשטרה ועל העבודה שלה. קיבלנו תמיכה מל הכיוונים וזה מחמם את הלב ונותן תקווה לעתיד".

המשטרה עצרה הערב תושב הקריות שקשר את עצמו לזירת האירוע שבה הותקפו שלושת הצעירים בחוף הים בקריית חיים. מחר הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט.

במקביל, שני צעירים נוספים מהצפון הגיעו לתחנת המשטרה ומסרו את עדותם. אחד מהם סיפר בשיחה עם החדשות Online: "אני וחברי היינו שם, התוקפים לא פנו אלינו אבל כשראינו שהכיוון לא טוב הלכנו לכיוון הכיכר והלכנו משם".

החשוד הנוסף קשר עצמו לזירת האירוע בלי לקשור עצמו לתקיפה עצמה: לטענתו הוא היה בזמן ובמקום אבל לא היה מעורב בעצמו במקרה הקשה. המשטרה עצרה אותו לאחר שתחקרה את חברתו ואת אביו. עורך דינו, אבי אמר, אמר כי "מרשי מכחיש את כל מה שמיוחס לו, מקווים שמחר בית המשפט ישחרר אותו". 

הדיווח על המקרה
החשד: הותקפו באלימות - בשל מוצאם | צילום: חדשות

מחקירת התקרית עולה כי כשהצעירים ישבו בחוף, ניגש אליהם אחד החשודים, ולאחר חילופי דברים קצרים הוא חזר למקום עם חבריו וביחד הם תקפו את הצעירים באלימות. השלושה הגישו תלונה במשטרה בעקבות התקיפה, שלטענתם הייתה על רקע לאומני. השלושה, רופא ושני אחים תושבי שפרעם, מספרים כי חבורה של צעירים יהודים התקיפה אותם באלימות בחוף הים לאחר שגילו כי הם ערבים – כך נחשף במגזין "אל-אוסבוע" של חברת החדשות.

המקרה אירע בלילה בין רביעי לחמישי. לדבריהם, ניגש אליהם צעיר ושאל אותם האם הם ערבים. השלושה השיבו בחיוב, ואז עזב הצעיר את המקום – וכעבור זמן קצר שב עם חברים, כשהם חמושים באלות, סכינים ודוקרנים.

התוקפים היכו באלות, סכינים ודוקרנים
התוקפים היכו באלות, סכינים ודוקרנים | צילום: חדשות

חבורת הצעירים היהודים החלה לתקוף את הצעירים הערבים, וגרמה להם לחבלות בראש ובגוף. הצעירים פונו לבית החולים רמב"ם בחיפה לקבלת טיפול רפואי, שם גם הגישו את התלונה על האירוע.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/