צפו בתיעוד: המשטרה השלימה את חקירת אירוע הדקירה שהתקיים לפני כשבועיים בבית החולים "שמואל הרופא" בבאר יעקב, בו נפצעה באורח קשה אחות בית החולים רחל ברוך. לפי תיעוד חדש שמתפרסם היום (רביעי), הדוקר, נתין זר מאפריקה בן 31, ניסה לדקור מאבטח ולאחר מכן פנה לפגוע ברחל ששהתה במקום. הפרקליטות הגישה נגדו היום הצהרת תובע וכתב אישום צפוי להיות מוגש כנגדו בימים הקרובים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מחקירת המקרה עלה כי החשוד, שהיה בעברו מאושפז בבית החולים, הגיע לבית החולים "שמואל הרופא" בבאר יעקב כשברשותו סכין גדולה. החשוד עבר דרך השומרים בכניסה לבית החולים ולא ציית להוראתם לעצור.

לאחר מכן, החשוד נכנס לביתן המחלקה בה היה מאושפז בעבר, שם פגש במאבטח ושלף לעברו את הסכין. המאבטח, מצדו, עזב את המקום בריצה. החשוד ניגש לאחות שהייתה בסמוך, דקר אותה ופצע אותה באורח קשה. לאחר זמן קצר חזר המאבטח למקום, שלף את אקדחו וביצע ירי לעבר החשוד. משלא פגע, צוות רפואי ומאבטחים נוספים הצליחו להשתלט על הדוקר עד להגעת השוטרים למקום.

מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת והיום הגישה הפרקליטות הצהרת תובע לפיה יוגש בימים הקרובים נגד הדוקר כתב אישום ובקשה למעצרו עד תום ההליכים. במקביל, מעצרו של הדוקר הוארך היום על ידי בית המשפט בחמישה ימים.

במשרד הבריאות גינו בחריפות את מקרה האלימות החמור והורו על תגבור הביטחון במחלקה. סגן שר הבריאות יעקב ליצמן אמר כי "אנו מחויבים לשלומם וביטחונם של הצוותים המטפלים. נעבוד עם המשטרה והמשרד לביטחון פנים על מנת להבטיח שמקרים כגון אלה לא יישנו". מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב הוסיף: "יש לפעול בכל האמצעים, הן של המערכת והן של מערכות האכיפה, בשילוב כוחות, על מנת להבטיח את שלום הצוותים".