12 חשודים נעצרו היום (שלישי) בחשד שהפעילו רשת לסחר בנשים. על פי החשד, ה-12, תחת ניצוחה של "מדאם", הפעילו לא פחות משמונה בתי בושת ברחבי הארץ.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

החקירה החלה ביוני האחרון, בעקבות מידע שהגיע למשטרה לפיו אישה ובן זוגה "ייבאו" אישה מחו"ל למטרת סיפוק שירותי מין בבית בושת בניהולם. החקירה העלתה כי השניים לא פעלו לבדם, אלא היו חלק ממערכת היררכית שפעלה בתחום. החוקרים הבינו כי הרשת פרסמה מודעות הצעת עבודה לצעירות באוקראינה ובגיאורגיה.

מי שנמצאו "מתאימות" תודרכו על ידי "המדאם", ששלחה אליהן איש קשר ישראלי שטס עמן ארצה. מיד עם הגעתן ארצה, נאספו על ידי החשודה, בן זוגה או בנה – והועברו לאחד מבתי הבושת בירושלים, חיפה או אשקלון. בן זוגה של החשודה המרכזית היה האחראי על הפן הכלכלי. שאר החשודים הם ששכרו את הדירות בהן פעלו בתי הבושת, תחזקו אותן והעבירו את הצעירות בין הדירות השונות.

החשד: "ייבאו" נשים מאוקראינה וגיאורגיה (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
החשד: "ייבאו" נשים מאוקראינה וגיאורגיה | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

הבוקר הפכה החקירה לגלויה, ושוטרים פשטו על הדירות השונות. בחיפוש נתפס כסף מזומן, מכשירים סלולריים, דרכונים, כספות ומסמכים שונים. במקביל, פשטו השוטרים על ביתם של בני הזוג החשודים בניהול הרשת, ומצאו שם כסף מזומן ומסמכים שונים. עוד נמצא כי חלק מהמעורבים חשודים בעבירות הנוגעות לביטוח לאומי.

החשודים הובאו בפני בית משפט השלום בירושלים. מלבד 12 החשודים, עוכבו שמונה נשים שעל פי החשד עסקו במתן שירותי מין.

מהמשטרה נמסר כי "מקרה זה מצטרף לפעילות המשטרתית כנגד אלו העוסקים ביבוא נשים לצורך העסקתן במתן שירותי מין וסרסרות וכן לפעילות כנגד בתי בושת נוספים שנחשפו ונסגרו ע"י המשטרה במהלך השנה האחרונה בירושלים, עוד מציינים כי לא יתכן שבבתי מגורים בהם מתגוררות משפחות וילדים, ינוהלו בתי בושת ובהם מועסקות נשים בזנות.

12 נעצרו, 8 נשים עוכבו (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
12 נעצרו, 8 נשים עוכבו | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

"הפעילות המבצעית, מעצר החשודים, חקירתם וסגירת המקומות לאלתר הינם פועל יוצא של איסוף הממצאים והראיות שביססו את קיום העבירות החמורות ומהווים נדבך עיקרי בעשיית המשטרה כנגד מפעילי בתי הבושת נגדם נמשיך לפעול עד למיצוי הדין".

עו"ד עידן גמליאלי, את אחד החשודים מטעם הסניגוריה הציבורית מסר כי "מדובר באדם ללא עבר פלילי. הוא מכחיש באופן גורף את כל החשדות ומסר גרסה מפורטת. בית המשפט קבע כי החשד בייחס לחשדות העיקריים הוא ברף הנמוך. מצער מאוד, שבעוד שבמהלך הדיון התנגדה המשטרה לספק מידע שיכול לסייע בהגנה על החשוד, בחרה דוברות המשטרה לפרסם את המידע בכלי התקשורת".

עו"ד שי ויזלברג, המייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את אחת החשודות: "מדובר בצעירה ללא עבר פלילי שנמצאת בחודש השמיני להריונה. לטענתה מעולם לא הייתה חלק מרשת הסחר. היא משתפת פעולה עם החוקרים ואנו ממתינים שהמשטרה תבדוק את גרסתה". מעצרה הוארך עד לשלושה בספטמבר.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/