איש העסקים רמי לוי, הגיב היום (שני) לראשונה לחקירתו במשטרה אתמול, להאשמות הכבדות המוטחות בו ולמעצר הבית אליו נשלח. "כל מה שהם אומרים זה לא נכון", התעקש איש העסקים. "לא היה ולא נברא".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לוי התייחס לטענות לפיהן העסיק את גרושתו של ראש המועצה, יורם שמעון, שנעצר גם הוא במסגרת חקירת הפרשה. "אנחנו העסקנו אותה, למה שלא נעסיק אותה?", שאל לוי. "אם היא בעלת ניסיון של 13 שנים בקניון המקביל, למה לא להעסיק אותה?".

איש העסקים הבכיר התייחס גם לטענות לפיהן קיבל שוחד מראש המועצה. "איזה הטבות הוא בכלל יכול לתת לי? איזו זכות בכלל יש לו לתת לי הנחה?", שאל. "הטבות בסכום של 20 מיליון שקל? יש לו בכלל סמכות? מי הוא בכלל?". לוי סיכם את הריאיון כשנשאל איך יסתיים תיק החקירה: "כמו שהתחיל כמו כלום - יסתיים כמו כלום".

אתמול פורסם כי איש העסקים הבכיר רמי לוי נחקר בבוקר במשטרה בחשד למרמה והפרת אמונים. במקביל ללוי, גם ראש המועצה המקומית מבשרת ציון יורם שמעון עוכב לחקירה: יחד איתם עוכב לחקירה איש עסקים נוסף ועורך מקומון.

במקביל, הופסקה אתמול המסחר בבורסה במניית רמי לוי ומהחברה נמסר כי לוי נחקר בנוגע לעבירות לכאורה בנכס פרטי. "החברה מתכבדת לדווח כי הבוקר נודע לחברה על חקירת משטרה שעניינה חשדות לעבירות מרמה והפרת אמונים לכאורה, המתנהלת כנגד ראש מועצה מקומית ושלושה נוספים, ביניהם מר רמי לוי, בעל השליטה בחברה, המכהן כדירקטור וכמנכ"ל החברה, אשר עוכב הבוקר לחקירה, זאת בקשר עם נכס המצוי בבעלות פרטית של בעל השליטה בחברה בשותפות עם אדם נוסף. הנכס אינו חלק מנכסי החברה ואינו בבעלותה", נכתב בהודעה.

בחודש שעבר, בעקבות התחקיר של יוסי מזרחי ב"חדשות סוף השבוע", פשטה המשטרה על משרדי המועצה המקומית במבשרת ציון, והחרימה על פי צו בית המשפט מסמכים ומחשבים. במקביל, בבורסה בתל אביב הודיעו הבוקר כי הופסק המסחר במניית רמי לוי.

בתחקיר שפורסם ב"חדשות סוף השבוע" בחודש מרס 2017 נחשף כי ראש המועצה יורם שמעון פעל על מנת לסייע לאיש העסקים רמי לוי ולקניון החדש שבבעלותו במבשרת ציון. בתחקיר עלה כי ראש המועצה פעל לכאורה על מנת לאפשר לאיש העסקים לחמוק מתשלום מס שבח בסך 21 מיליוני שקלים עבור גג הקניון. בתחקיר נחשף גם ששמעון פעל, לכאורה, על מנת להקל על תשלומיו של איש העסקים למועצה המקומית. עוד נחשף כי אשתו של ראש המועצה, ליאת שמעון, היא מנהלת השיווק בקניון - מה שעלול להצביע על ניגוד עניינים של ראש המועצה בבואו להכריע בנושא.