נתניהו. השימוע ייתעכב? (צילום: Yoav Ari Dudkevitch, פלאש 90, חדשות)
"החקירות לא יפילו אותי" | צילום: Yoav Ari Dudkevitch, פלאש 90, חדשות

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (שני) להתקדמות בחקירותיו בפרשות 1000 ו-2000 ואמר כי הן לא יפילו אותו. נתניהו התייחס בעמוד הפייסבוק שלו לדיווח באתר nrg לפיו בכירים פלסטינים הביעו תקווה כי החקירות יפילו את נתניהו וכתב בתגובה - "לא יקרה". ראש הממשלה גם התייחס לנושא בסוף השבוע, אז כינה את החקירות "רעשי רקע".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

גם מקורבי ראש הממשלה מנסים לשדר ביטחון ובשיחות עמם הם טוענים שהם לא בלחץ. לדבריהם, לעד המדינה ארי הרו אין הקלטות או מסמכים שיכולים לגבות את העדות שהוא מוסר במשטרה כך שהיא לא חזקה מספיק. המקורבים מוסיפים כי היועמ"ש חייב להביא ראיות מבוססות מאוד כדי להגיש כתב אישום נגד ראש ממשלה, מבוססות הרבה יותר ממקרים רגילים אחרים. מאחר שלדבריהם למנדלבליט אין כרגע ראיות מן הסוג הזה אין להם ממה לחשוש.

בימים האחרונים שרים וחברי כנסת מהימין התייצבו לצד נתניהו וגיבו אותו. שר החינוך נפתלי בנט התייצב לימינו של רה"מ ואמר אתמול כי "אנו מעניקים תמיכה לממשלה לאומית זו ומחויבים להמשך פעולתה, מדינת ישראל זקוקה ליציבות". בנט הוסיף כי "לראש הממשלה עומדת חזקת החפות ואני מקווה שהחקירה תסתיים ללא כתב אישום".

גם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן קרא לתת גיבוי לרה"מ חרף "המתקפה הפוליטית והתקשורתית" נגדו. "האמירות הקובעות שראש הממשלה אשם כל עוד לא הוכח אחרת הן אמירות הזויות שאין להן מקום במדינה דמוקרטית", אמר השר. "למרות שמפלגות השמאל נכשלות בקלפי כבר שנים רבות, עליהן להבין שאין דרך לעקוף את רצון הבוחר דרך הפעלת לחצים פסולים. על כולנו לסמוך על היועץ המשפטי לממשלה ועל רשויות החוק העושות עבודתן נאמנה".