שמרון ומרום שוחררו ממעצר בית (צילום: מרום - פלאש 90/ משה שי, שמרון - חדשות2)
שמרון ומרום שוחררו ממעצר בית | צילום: מרום - פלאש 90/ משה שי, שמרון - חדשות2

תיק 3000: עורך דינו של בנימין נתניהו, דוד שמרון ומפקד חיל הים לשעבר אליעזר (צ'ייני) מרום, שוחררו היום (ראשון) בתנאים מגבילים ממעצר בית. על השניים נאסר לצאת מהארץ ולהיפגש עם כל גורם שמעורב או עלול להיות מעורב בפרשה ובכלל זה ראש הממשלה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מחר בבוקר יוחלט במשטרה אם לבקש להאריך בפעם השלישית את מעצרם של מי שמוגדרים החשודים העיקריים בפרשת הצוללות: איש העסקים מיקי גנור, ותת אלוף במיל' אבריאל בר יוסף, וכן את מעצרו של מי שמוגדר יד ימינו של גנור עו"ד רונן שמר.

גנור בבית המשפט, ארכיון (צילום: מוטי קמחי)
מחר יוחלט אם להאריך מעצרו של גנור | צילום: מוטי קמחי

בית משפט השלום בראשון לציון האריך ביום חמישי בחמישה ימים את מעצרם של המשנה לראש המל"ל לשעבר אבריאל בר יוסף ושל איש העסקים מיקי גנור, שני החשודים המרכזיים בתיק 3000. השופטת עינת רון: "רוב החומר בפרשה הזאת לא מוכר לתקשורת, חלו התפתחויות לא מעטות בחקירה הן בעניין בר יוסף והן בעניינם של אחרים".

בדיון בהארכת מעצרו של גנור אמר פרקליטו עו"ד נתי שמחוני כי "מר גנור לא נתן שוחד לאף גורם. הוא קיבל את תפקידו כנציג המספנה הגרמנית בישראל בלי שנזקק לסיוע של שום גורם ולכן לא נדרש ולא נזקק לשלם לאיש בעבור זה". עו"ד שמחוני מתח ביקורת נוקבת על ההתנהלות התקשורתית בפרשה, תוך שהוא רומז לדברי יו"ר יש עתיד יאיר לפיד אמש במהדורה המרכזית כי מדובר בפרשת השחיתות הכי גדולה שהיתה בישראל. "נבחרי ציבור מדברים כשאין להם שום מידע על ממצאי החקירה".

גנור נחקר בלילה בהסכמתו עד השעה 03:30 לפנות בוקר ופרקליטו אמר על כך שזה לא הוגן להוציא ממנו הודאה באשמה כלשהי כשהוא עייף ולחלוטין לא מרוכז: "הוא כופר לחלוטין בחשדות שמיוחסים לו".

פרקליטו של שמרון טוען כי הוא לא חשוד כלל בעבירות של מתן וקבלת שוחד ובקרוב יתברר, לטענתו, שהוא נחקר בנושאים שוליים בפרשה. שמרון נחקר אתמול במשך שעות ארוכות ובצאתו ממשרדי להב 433 אמר: "איני יכול לדבר, תנו למשטרה לעשות את עבודתה".