ארכיון (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
הזירה ביפו | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

כוחות משטרה גדולים הוזעקו הערב (חמישי) לרחוב עזה ביפו בעקבות דיווח על פיצוץ שנשמע במקום. צוותים של מד"א שהגיעו למקום דיווחו על צעיר כבן 23 שנפצע קשה ופונה לבית החולים לקבלת טיפול לאחר שמטען הוצמד לקטנוע עליו רכב. הרקע לאירוע פלילי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"בהמשך לאירוע הפיצוץ ביפו, מדובר ככל הנראה באירוע על רקע פלילי - פיצוץ שנגרם באופנוע במקום", מסרה המשטרה. "חובשים ופאראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבית החולים איכילוב גבר כבן 23 במצב קשה עם כוויות בכל חלקי גופו", נמסר ממד"א.

סמוך לשעה 18:00 התקבל דיווח במשטרה על שמיעת פיצוץ ברחוב עזה ביפו. כוחות משטרה גדולים כולל חבלנים הוקפצו למקום והחלו בחקירת האירוע. מבדיקה ראשונית עולה כי מדובר ככל הנראה במטען חבלה שהתפוצץ כשהצעיר ישב על קטנוע מתחת לבניין מגוריו. בעקבות התקרית פוניה הצעיר להמשך טיפול בבית החולים איכילוב בעיר.

"כעת פועלים חבלני המשטרה וחוקרי הזירה בהבנת אופן הסלקת והפעלת המטען וכן מתבצעת חקירה להבנת הנסיבות ומעורבים אפשריים", נמסר מהמשטרה.

"כשהגענו למקום ראינו את הפצוע, צעיר כבן 23 שוכב כשהוא בהכרה וסובל מכוויות בכל חלקי גופו", תאר חובש בכיר על אופנוע מד"א בן בר זאב. "הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני בשטח והוא פונה במהירות תוך כדי המשך טיפול לבית החולים איכילוב כשמצבו קשה".

לפני כשבועיים חוסל עד המדינה טל קורקוס על ידי מטען חבלה שהוטמן ברכבו באשקלון בתחילת השבוע. לפני כשנה וארבעה חודשים נרצחה גרושתו של קורקוס בבאר שבע לעיני ילדיה. המשטרה מסרה כי מדובר ביעד מודיעיני בכיר שהיה מעורב בפרשה מוכרת בדרום בשנים האחרונות וצו איסור פרסום עדיין מוטל על פרטי החקירה.