סיפורו של שאול שמאי, המורה שמואשם בביצוע מעשים מגונים בתלמידותיו, טילטל מדינה שלמה. חודש וחצי לאחר התפוצצות הפרשה, ארבע אימהות של ארבע תלמידות מתייצבות מול המצלמה ומספרות את מה שעבר עליהן: "הבת שלי אומרת לי שהיא לא רוצה לראות יותר חשבון כי זה מזכיר לה את שאול", מספרת אחת מהן. "הבת שלי קמה בבוקר ואומרת: 'אני שונאת את עצמי', מאז אני לא יודעת מה לעשות".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הסיפור הזה בכלל נחשף במקרה: "זה התחיל בקבוצת וואטסאפ של הורים, אמא אחת סיפרה שהיא גילתה מה עבר על הבת שלה", סיפרה ש'. "מהר מאוד גילינו שכל הילדות סיפרו אותו דבר בלי שהן ידעו אחת על השנייה. נדהמנו שהיה קשר שתיקה".

שמאי עצמו היה מורה שההורים דווקא חיבבו מאוד. "הוא היה מתקשר להגיד כל הזמן כמה הילדים מדהימים. לא מדובר כאן על פושע קטן אלא על בן אדם אינטליגנט", סיפרה א'. ד', אם נוספת ציינה: "איך הילדה יכולה לגשת אליי ולהגיד לי שמשהו לא בסדר עם המורה אם אני כל כך משוכנעת שהוא המורה הטוב בתבל".

"נדהמנו שהיה קשר של שתיקה" (צילום: חדשות 2)
"נדהמנו שהיה קשר של שתיקה" | צילום: חדשות 2
הורים זועמים: "רוצים לדעת מה קרה כאן" | צפו... (צילום: פלאש 90)
שמאי בבית המשפט | צילום: פלאש 90

הפרקליטות והמשטרה סברו שאין מקום לחקור את המנהלת בחשד לרשלנות, אך השבוע חשף אלי סניור ב"ידיעות אחרונות" תכתובות מייל המעידות כי בידי משרד החינוך היה מידע ברור על עברו הפלילי של שמאי וכי הנחיות בנושא הועברו לגורמים רלוונטיים. פרסום זה לא ברח מעיניה של א': "זה שמשרד החינוך ידע ב-2015 שהאיש הזה חסום וזה כתוב במייל שעבר למנהלת ובו נכתב לא להעסיק אותו - ועדיין המנהלת העסיקה אותו, פה צריכה להישאל השאלה איך זה קרה?".

"איך המנהלת יכולה להצטלם מחוייכת עם זר פרחים כשמשפחות שלמות נפגעו", הוסיפה כ'. "אני לא ישנה בלילה ואת מצטלמת עם פרחים?".

"לא ישנות בלילה" (צילום: חדשות 2)
"לא ישנות בלילה" | צילום: חדשות 2

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "המורה הועסק אחרי שהציג אישור העסקה תקף ממשטרת ישראל על פי החוק למניעת העסקה של עברייני מין. עד לרגע חשיפת הפרשה איש במשרד לא ידע על כך. גם המנהלת לא ידעה על עברו הפלילי של המורה".

מטעם המנהלת נמסר כי היא "מקבלת באהבה כל ביקורת, כפי שעשתה מהיום בו הגישה במשטרה את התלונה נגד המורה. ליבה של המנהלת עם תלמידותיה שנפגעו ועם הוריהן, ובעת הזו מתן תגובה מפורטת של הפעולות שביצעה למענם עלול להיראות כהתנצחות. המנהלת כואבת את הפרשה על שלל היבטיה ומאחלת לילדים ולהורים שנפגעו שיעברו את הימים הקשים, עד כמה שניתן בטוב".