ציון קינן
צילום: יוסי זליגר / פלאש 90

פרקליטות מחוז ת"א החליטה היום (חמישי) לסיים את הליך הבדיקה בעניינו של מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר, ציון קינן, ולא לעבור לחקירה פלילית. בפרקליטות ציינו כי חלק מהסיבה לגנוז את החקירה התקבלה בעקבות חוסר רצונה של עובדת שטענה שהטריד אותה מינית להתלונן על קינן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הבדיקה נפתחה לאחר תלונה לפיה במהלך נסיעת עסקים בדצמבר 2006 תקף קינן את בכירה לשעבר בבנק וביצע בה מעשים מגונים חמורים. היא עצמה סירבה להתלונן במשטרה על המעשים, גם לאחר שהפרשה נחשפה בתכנית "עובדה".

אחת העובדות הבכירות האשימה את המנכ"ל לשעבר ציון קינן, בכך שתקף אותה מינית. טענותיה אמנם נדחו - אך למרות זאת שולמו לה סכומי עתק. העובדת סיפרה כי התקיפה המינית אירעה לכאורה במהלך נסיעת עסקים לחו"ל. לאחר מכן, כך מתברר, הבנק החל בהליך בוררות חשאי לחלוטין בראשות השופט לשעבר סטיב אדלר, לשעבר נשיא בית הדין לעבודה. אדלר דחה בסופו של דבר את טענות העובדת בנוגע להאשמות לתקיפה מינית נגד הבכיר בבנק.

בנובמבר 2016 פתחה משטרת ישראל (להב-433) בבדיקה, במסגרתה נאספו חומרים ומסמכים מהבנק, נגבו הודעות מגורמים מעורבים, ונעשו ניסיונות לגבות הודעה מהעובדת. תוצרי הבדיקה והמלצת המשטרה לפיה אין מקום למעבר לחקירה פלילית הועברו לעיון פרקליטות מחוז ת"א שהצטרפה לעמדת המשטרה.