פעמיים התפוצצו מטעני חבלה בקרבתו של איש העסקים מאיר שמיר, פעם אחת סמוך למכוניתו בחניון משרדו, ובפעם השנייה ליד ביתו בשכונת צהלה בתל אביב. הרבה גבות הורמו אז: מי מנסה לפגוע באחד מאנשי העסקים הבכירים במשק?

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני מניח שזו בכלל טעות", אמר אז שמיר בחקירתו. "אני יכול בקושי רב להמר על שתי אופציות - או מישהו מהאוהדים המופרעים של הפועל פ"ת או מישהו שקשור לדני לוי. הוא איש נחמד, שטותניק, פושטק, כשביקש הלוואה ביקשתי שיתנהגו איתו כמו לכל לקוח רגיל בנושא הביטחונות".

שמיר סיפר לחוקרים שלוי נכנס לקשיים כלכליים והחל לשלוח לעברו איומים. "לאורך השנים תמיד קיבלתי דיווחים שדני לקוח מצוין, דהיינו, משלם את החוב", שיחזר שמיר. "בשלב מסוים לפני ארבע שנים, דני נכנס לקשיים כלכליים וניסה להפעיל לחצים שנוותר על חלק מהחוב, בין היתר בטענה שהוא חייב מיליונים לשוק השחור. הוא העביר אליי איום שאם לא נוותר לו (על החוב - ג.פ) הוא יתאבד ויקח אותי איתו ביחד. לא הגשתי אז תלונה למשטרה מתוך רחמנות כי ידעתי שיש לו על תנאי במשטרה בגלל איומים. תקופת הלחץ הזו נמשכה זמן מסוים, בתקופה הזאת היו ביקורים של דני במשרדי החברה ברמת גן, ושיחות של אנשי השוק השחור".

המשטרה ביקשה להעמיק בחקירה, הם הבינו שמישהו מנסה להעביר לשמיר מסר. הם זכרו עימות משפטי שבו היה מעורב שמיר - בעבר הבעלים של הפועל פ"ת בכדורגל, סביב עסקת נדל"ן במסגרתה נמכר האצטדיון העירוני.

הנושים של דני לוי או סכסוך על מכירת האצטדיון?

"הגיעו אליי למשרד גל חצור ותומר סיני, לשעבר בעלי הפועל פ"ת, באווירה של איומים, של סחיטה, ומסבירים לי שגם אם אין להם זכויות באצטדיון, הם לא יפנו אותו וידחו את ביצוע הבניה ויגרמו נזק הרבה יותר גדול מהפיצוי שהם מבקשים", שיחזר שמיר בפני החוקרים. "הפיצוי שהם ביקשו היה של עשרות מיליוני שקלים. שלושים מיליוני שקלים ומעלה. אין לי ולא לאשטרום ספק שלא מגיע להם חוזית ומשפטית שקל".

אבל אז הגיע הפיצוץ השני, שמיר והחוקרים הבינו שמישהו מנסה לחדד את המסר. "באירוע הקודם סברתי שזו כנראה טעות וברור לי עכשיו שזה לא טעות", סיפר. "אני מעריך שהאירוע השני הוא מסר אליי, שהאירוע הקודם לא היה טעות, כפי שצוטטתי באמצעי התקשורת, אלא מכוון אלי באופן ברור. עכשיו - אני נותן יותר משקל לאופציית דני לוי (לשעבר יו"ר הפועל פ"ת)".

שמיר סיפר על החשדות שלו כי מלווים מהשוק האפור דורשים מלוי למכור את ביתו שמשועבד לעסקיו של שמיר. "יכול להיות שמלווי השוק האפור דורשים ממנו למכור את הבית לשימור שמוחזק אצלינו כבטוחה להלוואה שלקח ודני מטיל את האשמה בפניהם עליי", סיפר לשוטרים. "כיוון שיש אופציה שמקור הארועים הם נושי דני לוי, וכיוון שהיה כבר אירוע שני, אני לא מוכן לסכן את החיים שלי או של בני משפחתי".

התיק הזה פוענח באופן חלקי, אבישי בן דוד שהואשם בהפעלת מטען החבלה בשליחותו של העבריין אבנר הררי על מכוניתה של מרגלית צנעני, הואשם גם בהפעלת המטענים נגד שמיר. דני לוי נחקר בפרשה אך לא הואשם בסופו של יום. מי הפעיל את המטענים, מי ניסה לסחוט את מאיר שמיר? השאלות המטרידות האלה, עדיין לא נפתרו.