איציק בר מוחא (צילום: Flash 90)
ניסה לחסל את יריבו. בר מוחא | צילום: Flash 90

בשבועות האחרונים הצליחו שוטרי משטרת ירושלים לסכל חיסול של אחד מבכירי העבריינים בעיר, וככל הנראה למנוע פגיעה גם בחפים מפשע. במסגרת החקירה הצליחו השוטרים למנוע ניסיון של העבריין איציק בר מוחא לחסל את יריבו יוסי מלכה בביתו שבשכונת רמת דניה שבירושלים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בר מוחא, שנחשב למנהיג הכנופיה הירושלמית, נתפס "על חם" כשהוא ואחד מאנשיו נכנסו לחניה של בית המגורים בו מתגורר מלכה בניסיון, ככל הנראה לשכפל את מפתח הכניסה לחניון. לפי ההערכה כוונתם של השניים הייתה להצמיד מטען חבלה לרכבו של מלכה או להתמקם במקום על מנת לחסלו ביריות.

במסגרת חקירת הפרשה נעצרו שבעה חשודים בקשירת קשר לביצוע פשע, ביניהם תושבי בית צפאפא, יבנה, תל אביב וירושלים. השבעה נעצרו כבר לפני שלושה שבועות, וחלקם משתפים פעולה עם המשטרה ואף מפלילים את בר מוחא בחשדות. היום הותר לפרסום כי כבר הוגשה נגדם הצהרת תובע ובהמשך השבוע צפוי להיות מוגש נגדם כתב אישום.

יוסי מלכה (צילום: Yossi Zamir/Flash 90)
ניצל מהחיסול. יוסי מלכה | צילום: Yossi Zamir/Flash 90

לפני כשנה נעצר בר מוחא בחשד שהיה מעורב בניסיון החיסול של סימו מלכה, אחיו של יוסי, בו ניסה לכאורה בר מוחא לפגוע כעת. בר מוחא שוחרר אז כעבור מספר ימים למעצר בית, מכיוון שלא היו לחוקרים די ראיות להגיש נגדו כתב אישום.

מעט לפני ניסיון החיסול של סימו מלכה בשנה שעברה, השתחרר בר מוחא מהכלא לאחר שריצה 13 שנות מאסר על חלקו בפרשת הבנק למסחר.