נתניהו. כסף לא יועבר בזמן מתיחות
החשד - שוחד. (ארכיון) | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ, חדשות

במסגרת הבקשה לצו איסור הפרסום, פירטה המשטרה את העבירות בהן חשוד ראש הממשלה נתניהו בתיקי 1,000 ו-2,000: "פרשיות המכונות 1,000 ו-2,000 שעניינן ביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים". בית המשפט נעתר לבקשה והוציא הערב צו איסור פרסום בשתי הפרשות. מכיוון שנתניהו הוא החשוד היחיד בתיק 1000 (המתנות), החשדות המופיעים בבקשה מכוונים אליו. גם בתיק 2000 (המגעים עם נוני מוזס) הוא אחד משני החשודים בשלב זה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

צו איסור הפרסום שהוצא אחר הצהריים מונע לבקר את האופן בו מנהלת הפרקליטות את המשא ומתן עם ארי הרו במטרה להפוך אותו לעד המדינה. על פי הדיווח להרו יש מידע חשוב מאוד שהפרקליטות זקוקה על מנת להשלים את החקירות.

עם כל הקשיים שפורסמו מוקדם יותר היום, גורמי האכיפה מאמינים שבסופו של יום ייחתם הסכם עד המדינה. במשטרה סיפרו שהרו נמצא בלחץ בשל בעיות אישיות משפחתיות ובעיות כלכליות קשות. הרו, כך מספרים במשטרה, תורם תרומה דרמטית לתיק 1,000 ופותח צוהר לאירועים והתפתחויות בפרשה.

הרו
מביא בעיקר עדויות שיטה. הרו (ארכיון) | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הרו מביא בעיקר עדויות שיטה אבל גם עדויות רלוונטיות וטריות: למשפחת נתניהו נודע לפני כחודש עם המגעים עמו והיו בהלם כי הרו מוגדר כבן בית ובן משפחה ממש: אם אכן ישמש עד נגדם זו אכן מהלומה לא צפויה.

צו איסור פרסום - לכל פרשות נתניהו

מוקדם יותר היום הוצא צו איסור פרסום לכל הפרשות בהן נקשר שמו של ראש הממשלה נתניהו - ובכלל זה גם המגעים להפיכת ארי הרו לעד מדינה. אתמול נודע כי אם אכן ייחתם ההסכם, יספק הרו גם מידע על תיק 3000, פרשת הצוללות, ולא רק פרשות 1000 ו-2000.

בשלב זה לא ברור מה הרו, החשוד בפרשה שאינה קשורה לחקירות נתניהו, יכול לספק לחוקרי המשטרה, אך על פי ההערכות מדובר במידע משמעותי. ההערכות נובעות מכך שלא המדינה יזמה את הפניה להפוך את הרו לעד מדינה, אלא פרקליטו, שפנה למדינה לפני מספר חודשים, ורק בתקופה האחרונה הפרקליטות חזרה אליו וביקשה להתקדם.

בנימין נתניהו וארי הרו
הרו ונתניהו. (ארכיון) | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר

שמו של הרו עלה לאחרונה בתקשורת לאחר שהתגלה כי הוא זה שנשא את מכשיר ההקלטה שתיעד חלק משיחות נתניהו ומוזס שהתגלגלו לפרשה 2000. בשלב מאוחר יותר העביר הרו את הטלפון הסלולרי המקליט שלו לראש הממשלה, אך ההקלטות הדרמטיות האלו נתפסו בכליו כשנעצר במסגרת חקירת פרשה אחרת. מאחר שהרו היה ראש הסגל של נתניהו והוא זה שאחראי להקלטות השיחות בין ראש הממשלה למוזס, ניתן להעריך כי לנתניהו יש סיבה להיות מודאג.

מטעם ראש הממשלה נתניהו נמסר בתגובה: ״אנו דוחים על הסף את הטענות המופרכות שמושמעות נגד ראש הממשלה. מסע הצייד להחלפת השלטון נמצא בעיצומו, אבל הוא נידון לכישלון, מסיבה פשוטה: לא יהיה כלום כי לא היה כלום״.