השר שטייניץ מאחורי היוזמה (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
יזומן לעדות. שטייניץ | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

חקירת פרשת הצוללות, שהעלתה הילוך נוסף עם גל המעצרים שהתקיים ביומיים האחרונים, ממשיכה להסתעף: אחרי הארכת מעצרו היום (שני) של רמי טייב, יועצו הפוליטי של שר האנרגיה יובל שטייניץ, נודע כי היועמ"ש אישר עקרונית לזמן את שטייניץ למסירת עדות בפרשה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בית משפט השלום האריך מוקדם יותר את מעצרו של טייב בשלושה ימים נוספים והוא חשוד בקבלת שוחד, בתיווך לשוחד עבור נבחר ציבור שכיהן בעבר ובהלבנת הון. מעצרו התרחש כמעט במקרה, כשהגיע אתמול ללהב 433 בזמן שהסיע את עורכת דינו של דוד שרן, בכיר לשעבר בלשכת רה"מ, חבר ילדותו.

בעת שהגיע למקום ראה את טייב אחד החוקרים ואמר לו שהוא צריך גם אותו לחקירה, עצר אותו וערך עימות בינו לבין חשוד נוסף בפרשה.

רמי טייב בדיון להארכת מעצרו (צילום: חדשות 2)
רמי טייב בדיון להארכת מעצרו | צילום: חדשות 2

הבוקר התייצב לחקירה גם שר לשעבר בממשלת ישראל, ומעורבותו בפרשה נבדקת. המשטרה הודיעה כי בכוונתה לבקש מבית המשפט להאריך את מעצרו ושמו טרם הותר לפרסום. כמו כן נחקר הבוקר שוב אבריאל בר יוסף, סגן ראש המל"ל (המטה לביטחון לאומי) לשעבר: בר יוסף הוא מהחשודים המרכזיים בפרשה, שכבר היה עצור בעבר.

גל המעצרים שהתרחש ביומיים האחרונים הם פרות עדותו של עד המדינה בפרשה מיקי גנור, הנציג של המספנה הגרמנית "טיסנקרופ" בארץ. תוצרי החקירה מלמדים על השיטה שבה פעל גנור, במסגרתה הוא עשה הכל על מנת שייחתמו חוזים עם המספנה שאותה ייצג.

לצורך פעולות אלה יצר גנור קשר עם בעלי השפעה ובכירים בתפקידי מפתח על מנת שיסייעו בקידום העסקאות. לצורך קבלת הסכמתם הועברו על פי החשד תשלומי שוחד בהיקף משמעותי תוך הלבנת הון. ההערכה היא ששמות נוספים יעלו בקשר לפרשה וייתכן שהם גם ייעצרו וייחקרו באזהרה.