ארכיון (צילום: רויטרס)
נעצר מטיס הרחפן (אילוסטרציה) | צילום: רויטרס

הצעיר שהעלה לרשת סרטון שלו מטיס רחפן במרחק מטרים בודדים מכלי טיס בשדה דב נעצר, כך הודיעה הבוקר (שני) המשטרה. הצעיר, תושב תל אביב בן 21, נחקר בחשד להפרעה לכלי טיס, טיפול רשלני בכלי טיס ונהיגה פוחזת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתום חקירתו, שוחרר הצעיר בתנאים מגבילים, בהם גם מעצר בית למשך חמישה ימים. הרחפן, המחשב של החשוד והטלפון הנייד שלו נלקחו על ידי המשטרה כמוצגים משטרתיים. מהמשטרה נמסר כי "הטסת הרחפן במתחם שדה התעופה היוותה סכנה של ממש ובנקל יכולה הייתה לגרום לאסון תעופתי".

מיד עם פרסום הסרטון בפייסבוק וביוטיוב הותקף הצעיר על ידי קהילת מטיסי הרחפנים, שביקרו את התנהגותו המסוכנת. חלקם אף הודיעו כי דיווחו עליו למשטרה בעקבות המקרה. "התלוננתי במשטרה וברשות התעופה האזרחית - בהצלחה לך!", כתב גולש אחד, ואחר ביקש: "תוכל להטיס את הרחפן כשיהיו ניידות מחוץ לבית שלך, ולשדר את זה בשידור חי?"

"איך אתה יכול להיות כזה אידיוט, קודם כל לפרסם סרטון כזה ושנית, לסכן את חייהם של אנשים על המטוסים האלה?!" תהה גולש אחד. "אתה מבין שאתה עוזר להרס התחביב שלנו - ולעתים קרובות גם המקצוע שלנו - עם חוסר האכפתיות המוחלט שלך לחיי אדם ולהשלכות האפשריות של המעשים שלך. אני מקווה שתיכלא ושייקחו ממך את הרחפן", סיכם.

הצעיר עצמו כתב למגיבים כי הוא אינו חושש. "כל מה שעשיתי חוקי לגמרי", התעקש. כשאחד הגולשים אמר לי כי הצליח לאחד נגדו את כל קהילת מטיסי הרחפנים השיב בהומור: "וואלה הצלחתי, רק שחבל שזה לא באהדה אלא בשנאה".