מנקה, אילוסטרציה (צילום: 123RF)
מנקה, אילוסטרציה | צילום: 123RF

זה קורה בכל פעם שמכניסים מישהו זר הביתה - ההתלבטות אם להשאיר אותו לבד ולסמוך עליו שלא יתפתה לגעת בחפצים האישיים או להיצמד אליו לאורך כל שהותו. השאלה הזו רלוונטית בעיקר עבור מי שמעסיק מנקה בביתו, והסיפור הבא עלול דווקא להגביר את החששות: אישה כבת 60 מירושלים תובא היום (חמישי) לדיון בהארכת מעצרה לאחר שנחשדה בגניבת חפצים יקרי ערך מדירות שאותן ניקתה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המעשה התחיל בפרסום מודעות על ניקיון בתים. תושבי העיר שהיו מעוניינים בשירותיה הזמינו אותה לנקות את ביתם. ברגע שהגיעה, החלה לנקות את הבית וככל הנראה גם 'לנקות' דברים שאינם שייכים לה - והסתירה אותם.

על פי חקירת המשטרה, שהתנהלה במהלך השבועות האחרונים בעקבות מספר תלונות של תושבי ירושלים, החשודה פעלה בדפוס פעולה זהה במספר בתים במקביל. במהלך שעות עבודתה בבתים אליהם זומנה, נהגה האישה לומר לבעלים שעליה לעזוב באמצע העבודה, עוד בטרם סיימה, מאחר שהוזעקה לאירוע אישי דחוף.

נתפסה על חם עם הרכוש הגנוב

כעבור זמן קצר בעלי הבתים היו מבחינים שרכושם האישי, שכלל תכשיטים, שעונים, כסף מזומן ועוד, נגנב ועל כך דיווחו למשטרה שפתחה בחקירה. את "הניקיון" הפלילי ביצעה החשודה כשאף אחד לא נכח סביבה, ובשעה שהייתה בחדרי הבית לבדה.

במשטרה ציינו כי "כניסתו של איש מקצוע לביתו של אדם אשר מועל באמונו וגונב פרטים אישיים ויקרים, הינה פגיעה בביטחונו האישי ובאמון באנשי מקצוע. בתוך כך אנו פועלים בדרכים חכמות ומתוחכמות על מנת לאתר ולהביא לדין את אלו שפוגעים באדם הנורמטיבי שומר החוק".

החשודה תובא היום, כאמור, לדיון בבית המשפט להארכת מעצרה והחקירה בעניינה מוסיפה להתקיים.