פועלים יחד נגד שקד. הזוג נתניהו (צילום: רויטרס, חדשות)
לא יסכימו לעסקת טיעון. בני הזוג נתניהו | צילום: רויטרס, חדשות

לאחר שאתמול דווח על כך שנתניהו יידרש לחקירה נוספת בעקבות חקירתו של ארנון מילצ'ן, היום (חמישי) ראש הממשלה טען בפני מקורביו כי להערכתו לא יוגש נגדו כתב אישום- גם אם המשטרה תמליץ להגיש אותו. נתניהו הוסיף שרעייתו תסרב לעסקת טיעון בתיק המעונות - בו ככל הנראה יוגש כתב אישום. תגובת ראש הממשלה: "לא היה ולא נברא"

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי ראש הממשלה, הוא אינו עוסק כלל בניסיון להגיע לעסקה מול היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט והוא משוכנע כי יחליט שלא להגיש נגדו כתב אישום. לטענו כתב אישום אינו צפוי באף אחת מן הפרשות בהן הוא נחקר.

במקביל, בפרשת המעונות עליה דיווח גיא פלג שהוחלט להגיש כתב אישום, בני הזוג נתניהו גם אינם מתכוונים לגשת ליועץ המשפטי ולנסות להגיע לעסקה. על פי הדיווח בני הזוג כבר השלימו עם העובדה שיוגש כתב אישום ואין מתכננים לגשת לעסקת טיעון, למרות שרבים במשרד המשפטים היו מעדיפים את האופציה הזו. נתניהו הצהיר כי אין סיבה שרעייתו תודה בדברים שלא ביצעה: "היא יכולה לעבור עוד 1000 בדיקות פוליגרף ולצאת דוברת אמת"

היועמ"ש אביחי מנדלבליט, ארכיון (צילום: פלאש 90, חדשות)
יגנוז את התיק? מנדלבליט | צילום: פלאש 90, חדשות

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "נתניהו מעולם לא אמר דברים לגבי היועץ המשפטי לממשלה - הדבר לא היה ולא נברא. כל מה שאמר נתניהו פעמים רבות זה שלא היה כלום כי אין כלום.

אתמול פורסם כי המיליארדר ארנון מילצ'ן הכחיש בחקירתו כי ישנו קשר כלשהו בין המתנות שהעניק לזוג נתניהו לבין תמורה כלשהי מראש הממשלה בקידום ענייניו. לדבריו, המתנות ניתנו ללא ציפייה לתמורה, אלא במסגרת היחסים בינו לבינם שנמשכו שנים ארוכות.

לדברי איש העסקים, מניותיו בערוץ 10 נמכרו "בגרוש וחצי" לעומת ההשקעה וההפסדים שספג, ואף הכיר כי יוסי מימן מכר כפול מניות ממנו באותה העסקה ובאותו הסכום. בכל הנוגע לוויזה האמריקנית שלו, הודה מילצ'ן כי פנה לראש הממשלה, כמו גם לגורמים נוספים, בנושא - אך זאת אך ורק על מנת לברר היכן הנושא עומד. לדבריו, על ראש הממשלה היה להתערב בכל מקרה, שכן הסיבה לעיכוב הוויזה שלו הייתה פעילותו של מילצ'ן למען ישראל בעת שהותו בה.

"עדות מילצ'ן הייתה מעולה - לא ניגע בו לרעה"

מילצ'ן התעקש כי לא ניתן לבסס נגדו עבירת שוחד, אולם הצהיר כי יסכים לחזור על עדותו אודות אספקת המתנות השוטפת לזוג נתניהו גם בבית המשפט. במערכת המשפט הביעו שביעות רצון מחקירתו של איש העסקים. לדברי גורם במערכת אכיפת החוק, "עדות מילצ'ן הייתה מעולה ומעל למצופה, לא ניגע בו לרעה".

נתניהו מילצ'ן בעבר (צילום: פלאש 90, חדשות)
"היועמ"ש יגנוז את התיק". נתניהו ומילצ'ן | צילום: פלאש 90, חדשות

החשד נגד מילצ'ן מתבסס על עדות שנתן איש הפרסום אילן שילוח. שילוח התמודד מול איש העסקים לן בלווטניק על רכישת ערוץ 10, והפסיק לאחר שבלווטניק הציע סכום כפול, ואף כלל בתוך ההצעה תשלום סכום למילצ'ן עצמו כרווח. על פי החשד, נתניהו הוא ששכנע את בלווטניק להגיש הצעה זו, וכך היטיב עם מילצ'ן. נתניהו עצמו צפוי להיחקר עוד לפחות פעם אחת בעקבות העדויות החדשות.

אתמול דווח ב"הארץ" כי ארנון מילצ'ן נחקר בשבוע שעבר בלונדון באזהרה בחשד שנתן שוחד לראש הממשלה נתניהו. מדובר בפעם הראשונה בה מילצ'ן נחקר כחשוד בתיק 1000, "פרשת המתנות", לאחר שבדצמבר האחרון מסר עדות פתוחה במסגרתה אישר כי לאורך השנים נתן לבני הזוג נתניהו, לדרישתם, מתנות יקרות. מדובר בלפחות שלוש חקירות שהתקיימו בשגרירות ישראל בלונדון, בחשד שנתן שוחד לראש הממשלה יותר מפעם אחת.