מעצרו הבוקר (שלישי) של הרב שמעון שר לא ממש הפתיע. הרינונים על התנהלותו השנויה במחלוקת של סגן ראש עיריית נתניה נשמעים כבר שנים ארוכות, ולמרות שהוא נעצר כבר לפני כשנה בחקירה המרכזית על מעשי שחיתות בעיריית נתניה, שבמרכזה ראש העיר, מרים פיירברג, מעצרו היום הוא תולדה של חקירה חדשה, נפרדת, שאינה קשורה לפרשה ההיא.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הרב שמעון שר מכהן בין השאר כיו"ר הוועדה לתכנון ובניה, ובתפקידו זה הוא חשוד בקבלת שוחד מקבלנים ואנשי עסקים בתמורה לקידום אינטרסים ופרוייקטים שלהם. זה נשמע מוכר, לפני 9 שנים שידרנו כאן, ב"אולפן שישי", כתבה של נועם עמית, שבה נטען שקבלנים נדרשו להעביר תרומות לישיבה ומוסדות חרדיים שאליהם קשור הרב שר בתמורה לקידום ענייניהם.

"הוזמנתי לפגישה של יזמים בביתו של הרב שר, שם נתבקשתי לתרום סכומים נכבדים ביותר", סיפר מ', יזם בניה בנתניה, לאולפן שישי בשנת 2008. כשטענתי שאני לא מחסידי ש"ס נאמר לי שכדאי לי לתרום, כי אחרת העניינים שלי לא יתקדמו במסלול הרגיל שלהם".

בבקשת המעצר שהוגשה היום לבית המשפט, אומר נציג היחידה הארצית לחקירות הונאה, שהרב שמעון שר מנצל את סמכויותיו ומעמדו כבר שנים בתמורה לקבלת שוחד. כך זה נשמע בכתבה ההיא, מלפני 9 שנים, בשיחה בין שני קבלנים בנתניה:

קבלן א': כמה נתת לרב שר?

קבלן ב': על מה?

קבלן א': אז, כשהיית שם. התקשר אליי הזה שלו, איזה מנחם משהו.

קבלן ב': על הנטיעות או על הפעם הקודמת?

קבלן א': על הפעם הקודמת.

קבלן ב': עשירייה.

קבלן א': עשר אלף דולר?

קבלן ב': אין מה לעשות מותק, אתה רוצה שיעזרו לך, זה המחיר.

שמעון שר דחה אז את הטענה שעל פיה ניצל את מעמדו ותפקידו לגיוס תרומות. אלא שעכשיו זו כבר לא טענה של עיתונאים, אלו ממצאים מחקירת משטרה שמעלים חשד לשוחד, באמצעות תרומות שהועברו לסגן ראש עיריית נתניה, בתמורה לקידום עסקים ופרוייקטים במשך שנים ארוכות.

תגובת עורכי הדין עמית חדד ואושר רובינגר, פרקליטיו של הרב שר: "במשך כל חייו הבוגרים משמש הרב כאיש ציבור מתוך תחושת שליחות אמתית כשרק טובת הציבור מנחה אותו. הרב שר מעולם לא קיבל שוחד ואנו בטוחים שהדברים יתבררו בימים הקרובים".